in

Bahçe Tasarımları Ve Şık Tasarım Saksılar

Sizi hayrete düşürecek güzellikte ve evinizi harika bir yaşam alanına dönüştürecek tasarımlar.

Özellikle pandemi sebebiyle insanların artık daha fazla evlerinde vakit geçirdiğini düşünecek olursak, bu mekanları daha havalı ve güzel görünümlü yerlere çevirecek birkaç tavsiyemiz var.

Şıklık konusu ile ilgili pahalı örnekleriyle yarışacak ve fiyatları uygun olan tasarım saksılar evinizin her köşesinde canlılığı size hissettirecektir.

Evinizin tamamlayıcı aksesuarlarından biri de şüphesiz saksılar ve onların içindeki birbirinden hoş çiçekler. Peki saksı ve çiçek seçiminde nelere dikkat etmeliyiz.

Sade görünüm tercih eden ve şıklığı sadelikte arayanlar, mat renk saksılar ve bunların içerisine birbirinden şık sukulent bitkileri düşünebilirler.

Daha dinamik ve neşeli bir görünüm tercih edenler ise, hayvan figürleri ihtiva eden ya da renkli saksıların içine rengarenk bitkiler tercih edebilirler.

Bahçe Tasarımları

Eğer eviniz bahçeliyse ya da bahçeye dönüştürebileceğiniz bir terasınız varsa sizin için seçim şansı daha fazla demektir. Özellikle bu dönemlerde bahçede vakit geçirmek bir ayrıcalıktır. Hele bir de bahçeniz şık dekore edilmişse tadından yenmez.

Gerçek bir bahçeye sahipseniz mutlaka düzenli bir çim görüntünüz olmalı ya da teras kullanacaksanız buraya sentetik çim halı serebilirsiniz. Doğa kendini güzelleştirmeyi her zaman bilir, bu yüzden yapacağımız tasarımlarda doğayı örnek alacağız.

Sürekli bir çim görüntüsünün üzerine aslında ne renkte çiçekler koyarsak koyalım görüntü hep güzel olacaktır. Ancak, çiçeklerin renk olarak birbiri ile uyumu ya da karşıtlık oluşturacak şekilde düzenlenmiş olması evinize ayrı bir hava katacaktır.

Özellikle aynı tonlara sahip ya da ortak ana renkteki çiçekleri bir araya getirmemek çok daha doğal bir görüntü ve çeşitlilik sağlayacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

156 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Şuyulandırma Nedir ?

Kira Artış Oranı Eylül 2021 !