in

Banyoda Yerleşim Planı Nasıl Olmalı ?

Banyonuz evinizin orta ve ya küçük büyüklüğe sahip olan alanlarından biridir. Diğer alanlar ile kıyaslandığında her ne kadar daha az eşya olsa da banyolar için de depolama alanlarının bulunması gereklidir. Özellikle işlevsel bir banyo alanı oluşturmak için sizler de yerleşim planına dikkat etmelisiniz. Doğru yöntemleri kullanarak banyonuzu hem kullanımı kolay hem de daha işlevsel bir alan haline dönüştürebilirsiniz.

Banyo Yerleşim Planı İçin Öneriler

Taslak Oluşturun

Bir kağıt üzerine çizeceğiniz banyo tasarımı ile banyo malzemelerinin yerini daha önceden işaretleyebilirsiniz. Küvetin ya da duşakabinin ve klozetin yerlerini daha önceden işaretlediğinizde dolap gibi diğer alanların yerleşim planını daha kolay yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz taslak sayesinde ne kadarlık bir hareket alanı kaldığını da daha önceden hesaplayabilirsiniz.

Modern Banyo Tasarımlarından İlham Alın

Günümüzde dekorasyon başlı başına bir çalışma ortamı olarak bilinmektedir. Sizler de yerli ve yabancı birçok dekorasyon sitesinden banyo tasarım örneklerini inceleyebilirsiniz. Özellikle küçük bir banyo alanına sahip iseniz ilham alacağınız küçük banyo dekorasyon örnekleri ile kullanımı kolay bir alan oluşturabilirsiniz. Beğendiğiniz tüm banyo dekorasyon örneklerinin fotoğraflarını çekerek küçük detayları yakalayarak kendi banyo dekorasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Modern Ürünleri Tercih Edin

Modern mobilyalar ve sistemler her zaman daha işlevsel ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Özellikle banyo dekorasyonunda seçeceğiniz modern küvet, duşakabin ve klozet sistemleri ile küçük bir banyoyu bile daha kullanımı kolay bir biçimde dekore edebilirsiniz. Şeffaf duşakabin modelleri bu alanda tercih edebileceğiniz en şık parçalardan biridir. Hem alanı küçük göstermez hem de son derece estetik bir görünüm sunar. Duvara monte, asılı klozet modelleri de yine banyonuz için tercih edebileceğiniz modern parçalar arasında bulunmaktadır.

Banyonuzu Kişiselleştirin

Her ne kadar banyolarda obje ve çeşitli dekoratif aksesuarlar kullanılmasa da bu dekorasyon hakkında yapılan bir hatadır. Sizler de sevdiğiniz objeleri, bitkileri banyonuz içinde kullanarak kendi şahsi alanınızı oluşturabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri kullanmalı ve klasik dekorasyonun aksine banyonuzu da bir oda gibi düşünerek dekore edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

260 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Oda Metrekaresi Nasıl Hesaplanır ?

Asmolen Nedir ?