in

Dar Balkonlar Nasıl Daha Kullanışlı Hale Getirilir ?

Dar ve Uzun Balkonları Geniş Hale Getirmek İçin Neler Yapılabilir ?

Dar ve uzun balkonlar bilhassa inşası biraz daha eskiye dayalı evlerde sık sık rastladığımız bir tarzdır. Dar ve uzun balkonlar iyi bir depolama alanı olacağı gibi bunun yanı sıra oturum, yemek alanı şeklinde de kullanıma uygundur. Elbette burada önemli olan balkonunuzu nasıl dekore ettiğiniz ve kullanımını ne kadar kolay hale getirdiğinizdir.

Dar ve Uzun Balkonlar için Minimal Düşünün

Dar ve uzun balkonlarda yapılması gerekenlerden biri, balkonu çok eşyaya boğmadan bir alan oluşturmaktadır. Bu da balkonun ölçülerine göre değişecektir. Bu tarz balkonlarda tek bir duvar alanı dekora edilmeli diğer alan da hareket alanı olarak bırakılmalıdır. Dar ve uzun balkonları dekore etmenin en önemli püf noktası minimal mobilyalar kullanmak olacaktır. Minimal ve kullanımı kolay ürünler ile dar ve uzun balkonunuzu harika bir yaşam alanına çevirmeniz mümkün olabilir.

Dar ve Uzun Balkonda Kullanılabilecek Mobilyalar Nelerdir ?

Dar ve uzun balkonları en uygun mobilyalar kullanarak kullanımı daha kolay hale getirmek mümkündür.

Açılır kapanır sandalyeler:

Açılır-kapanır sandalyeler kapladığı alan bakımından en uygun olurken rahat bir kullanım kolaylığı da sunmaktadır. Alanı daha efektif kullanmak için balkonda bu tarz ürünler kullanmanız mümkün. Öte yandan monteli masa tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz. Katlanabilir, balkon demirliklerine veya duvarlarına monte edilebilir masalar yer tasarrufu sağlaması açısından sıkça tercih edilmektedir.

Oturma alanına sahip depolama alanları:

Balkonlar depolama alanı olarak kullanıldığında son derece iş görmektedir. Dar ve uzun balkonlarda bunu sağlamak için balkonunuza uygun bir dolabın üzerini minderle kaplayarak bir oturma alanı haline getirmek mümkün. Yine sepetler de aynı görevi görmektedir. Hem puf görevinde kullanılan bir kutu veya sepet, bir sehpa görevi gören bir ürün dar balkonunuzda işinize yarayacaktır.

Sedir görünümünde oturma grubu konforu:

Dar ve uzun balkonlarda tek duvarı efektif kullanmak adına paletlerden sedir görünümünde bir oturma grubu konforu yakalayabilirsiniz.

Raf fikirleri:

Raf fikirleri dar ve uzun balkonların kurtarıcısıdır. Dekorasyon amacıyla kullanabileceğiniz raflarınızı dar ve uzun balkonunuzu yeşillendirmek için de tercih edebilirsiniz.

Sehpa-berjer-sandalye seçenekleri:

Dar ve uzun balkonunuzda boş alan bırakmak istiyorsanız bir masa sandalye takımı almayı tercih etmeyebilirsiniz. Böyle bir durumda bir çay veya kahve köşesi de balkonunuza güzel bir hava katmaya yetecektir. Küçük berjerler veya konforlu iki sandalye önüne koyacağınız şık ve küçük bir sehpa ile balkonunuzda eğlenceli anlar geçirmeniz mümkün olabilir.

Ne düşünüyorsunuz?

201 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kentsel Dönüşümde Gayrimenkul Değerlemenin Önemi Nedir ?

Hızlandırılmış Amortisman Nedir ?