in

Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu

Bu ikilinin ortaya çıkardığı görkemli uyuma bayılacaksınız.

Dekorasyonda aydınlık, temiz ve ferah bir görsel oluşturmak için genellikle beyaz renkler tercih edilir. İster modern ister klasik her tarz iç mekan dekorasyonu için, beyaz ve tonları tanınmış renklerin başında geliyor. Ancak soğuk ve boş bir dekorasyon havası yaratmamak için bu tonlar çok fazla kullanılmamalıdır. Bu noktada hem beyaz ile uyumlu, hemde mekanda sıcak ve doğal etki yaratacak gereçler kullanılmalıdır, ahşapla uyumlu renkler gibi..

İskandinav tarzı, beyaz ve ahşap uyumunu en net şekilde vurgulayan dekorasyon türüdür. Hem doğal, hem dengeli, hem de ferah bir iç mekan. Ahşabın sıcak etkisini mekanda hissettirmek, onun doğallığını her alanda vurgulamak için beyaz renk etkin bir fon görevi görecektir. Geriye yalnızca bu ikilinin ortaya çıkardığı görkemli uyumun tadını çıkarmak kalıyor.

Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu

Bir odayı dekore ederken hem ferah hemde doğal bir atmosfere sahip olması için doğru dokuları ve doğru renkleri seçmek gerekir. Beyaz renkler her tarz yaşam alanı için hem duvarda hem de zeminde en uygun seçimdir. Ahşabın doğallığından faydalanarak, beyazın sertliğini kırmak harika bir uyum yaratır.

Bu ikiliyi kullanmanın en önemli avantajı, sıcak, göz yormayan ve dengeli bir dekorasyon görünümü vermesidir. Bunun dışında bu tonlar birçok farklı renk ile basitçe uyum sağlayabileceği için küçük dokunuşlarla evinize basitçe hareket katmanız mümkün.

Ahşap aksesuarlar ve ahşap mobilyalar dışında metal parlaklığından da faydalanarak mekana modern dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Tıpkı İskandinav tarzı ev dekorasyon örneklerinde karşımıza çıkan modern metal aydınlatmalar ve aksesuarlar beyaz ve ahşap ile oldukça dengeli ve çarpıcı bir görsel yaratacaktır.

Beyaz, bir odaya en ferah görüntüyü veren renklerin başında geliyor. Beyaz renkli mekanlar her zaman daha aydınlık, daha temiz ve daha ferah bir izlenim yaratıyor. Ancak beyaz rengi fazla kullandığınızda da rahatsız edici olabiliyor. Bu yüzden beyaz rengi kullanıp hem doğal hem de ferah bir görünüm yaratmak için doğadan elementler kullanmanızda fayda var.

Doğal elementlerin başında gelenlerden biri ise ahşap. Ahşap mobilya ve aksesuarları evinizde beyaz renkle beraber kombinleyerek kullandığınızda en doğal görünüme erişebilirsiniz.

Ahşabın kendine has birçok tonu ile dekorasyona kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Doğanın bizlere sunmuş olduğu güzellikleri evinize getirerek görkemli bir denge ve şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

266 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Halkbank’tan Konut Kredisi Kampanyası

Gayrimenkul Reklamlarının Önemi