in

Dekorasyonda Country Ne Demek ?

Bu şekilde dekore edilmiş evler günümüzde son derece fazladır.

Country tarzı mobilya dendiğinde aklımıza daha çok eski zamanlarda kullanılan 1900 lü yılların modasının günümüz modasıyla sentezlenmiş hali gelir. Bu şekilde dekore edilmiş evler günümüzde son derece fazladır. Ev Dekorasyonu olarak bakıldığında Country tarzı evlerde genelde eski ve yeni dönemin harmanlandığı çiçekler, pütükareli kumaşlar, kalın perdeler, kabarık koltuklar ve doğal mobilyalar görülür.

Country tarzı dekorasyonu tercih eden kişi sayısının gün geçtikçe artmasıyla beraber Country tarzı ürünler de artmıştır. Genellikle pastel tonlarının ağırlıklı olduğu tarzda koyu renkler neredeyse hiç kullanılmaz. Country tarzının hakim olduğu evlerde ya da ortamlarda ferah, huzur verici ve enerjik bir ortam oluşur. Country tarzı dekorasyonlar, renklerin dinamiklik verdiği, ışıl ışıl, keyifli bir ortam yaratır.

Country Tarzı Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Country tarzı ev dekorasyonu yaklaşık olarak 1900 lü yılların modası ile günümüz modasının harmanlanması sonucunda ortaya çıkmış oldukça dinamik ve canlı renklerin hakim olduğu bir dekorasyon tarzıdır. Aynı zamanda ilk zaman Amerika, İngiltere ve Fransa’da kullanılan dekorasyon tarzı son dönemlerde ülkemizde de son derece sık olarak tercih ediliyor.

Eski görünümlü eskitme mobilyalar, geniş bir salon dekorunda Country tarzı ev dekorasyonu için oldukça uygun olan alanlardır. Çizgili kareli kumaşlar, çiçek desenli koltuklar ve perdeler, fransız güpürü danteller bu tarzın vazgeçilmez parçaları arasında bulunuyor. Genellikle beyaz rengi ve beyazın tonlarının hakim olduğu bir oda olan Country tarzı son derece beğenilen ve tavsiye edilen ev dekorasyonu tarzlarından birisi haline geldi.

Ne düşünüyorsunuz?

189 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Serenay Sarıkaya Kaz Dağları’ndan Arsa Satın Aldı !

Servet Dağılımında Adaleti Sağlamaya Çalışıyorlar