in

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları.

Aydınlatmaların hem doğru bir ışık sağlaması hem de dekorasyonun tamamlayıcı öğeleri olmasından dolayı önem taşımaktadır.

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları 3-voorgo.com

Aydınlatma öğelerini seçerken hem mekanın kullanım amacını hem de dekorasyonunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Ayrıca gün ışığı almayan alanlarda yeni teknolojilerden de faydalanabilirsiniz. Günümüzde gün ışığı özelliğini sunan ampuller imdada koşuyor.

Yaşam alanlarınızın daha aydınlık bir ortam olmasına dikkat ederken, yatak odasında daha yumuşak aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızda farklı kullanım için bol ışıklı avizelerin yanı sıra daha loş ışıklar için abajurlardan faydalanabilirsiniz. Mutfakta yemek hazırladığınız bölümde daha çok ışık kullanabilir, yemek yediğiniz alan için biraz daha Romantik aydınlatmalardan faydalanabilirsiniz. Aydınlatma öğelerinin temelinde, sizi rahatsız etmemesi esas alınır. Örneğin salonda otururken lamba gözünüzü alıyor, yoruyorsa yanlış bir aydınlatma veya yanlış bir yerleştirme yapmışsınızdır demektir.

İyi bir aydınlatma ile mekanda şık bir atmosfer oluşturabilir aynı zamanda bir odak noktası yaratabilirsiniz. Tasarımcıların sınırsız yaratıcılıkları ile günümüzde her bütçeye uygun birçok alternatif bulunuyor. Aydınlatma donanımları seçerken, eşyalarınız ve duvarlarınızla da uyumlu olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Doğru olmayan bir aydınlatma ile mobilyalarınız ve duvarlarınızın etkisini azaltabilirsiniz.

Evinizde sıcak bir atmosfer yaratmak için aydınlatmaların rolü çok büyüktür. Aynı zamanda mekandaki dizaynınıza güçlü bir katkı sağlar. Sıradan bir odayı, etkileyici bir aydınlatma ile büyüleyici bir mekana çevirebilirsiniz.

 

 

 

Ne düşünüyorsunuz?

315 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yaz Davetlerinde Evinizi Hazır Hale Getirmek İçin 5 İpucu voorgo.com

Yaz Davetlerinde Evinizi Hazır Hale Getirmek İçin 5 İpucu

TV Radyo Kulesi Eylül'de Açılıyor voorgo.com

TV Radyo Kulesi Eylül’de Açılıyor !