in

Evinizi Dekore Ederken Sevimli Dostlarınız İçin Oyun Alanları Oluşturun

Kediler insanlar için iyi bir dost hatta iyi bir ev arkadaşıdır. Evinize küçük dokunuşlar yaparak onları çok mutlu edebilirsiniz.

Kimi zaman yalnız insanların evlerinde bir ses ve neşe istemelerinden, bazen ailelerin çocuklarında henüz küçük yaşlardayken hayvan sevgisi aşılamayı istemesinden, bazen ise ne kadar kusursuz varlıklar olduğunu bildiğinden onlarla ev arkadaşlığı yapmak isteriz.

Evde ehli hayvan beslemek zevkli olduğu kadar ilgi ve sorumluluk gerektirir. Kediler son derece duygusal ve asil varlıklardır. Bu nedenle duygularına ara vermeksizin karşılık görmek isterler.

Evlerde beslediğimiz bu sevimli dostlarımız, ilgiye o kadar muhtaçlar ki beden dillerini kullanarak bu isteklerini bize her zaman ifade etmeye çalışırlar.

Evcil kediler bahçeli ve açık alanlara sahip evlerde daha mutlu olurlar ancak birçok kedi bu imkana sahip evlerde yaşam süremeyebilir.

Kediler evlerin onların doğal hayattan gelen iç güdüsel taleplerini karşılamakta yetersiz oluşundan ve dışarıda yeteri kadar zaman geçirememelerinden kaynaklı bazı dönemlerde çok gergindirler.

Siz ne kadar onlarla ilgileniyor olsanız da sizin evde olmadığınız zaman veya işinizin onlarla ilgilenmeye mani olacağı durumlarda stres yaparlar. Bu stresli durumun önüne geçebilmek adına evde onlara özel bir oyun alanı oluşturabilirsiniz. Oyun alanları onların stresini azaltır ve bu alanlarda keyifli vakit geçirmelerini sağlar.

Bu alan onların doğada içgüdüsel olarak yapmak istedikleri şeyleri onlara sağlayacak şekilde olmalı. Kedi oyun evi için ağaç parçaları, taşlar, ipler ve benzeri doğal malzemeler kullanmanız ve dış dünyayı hatırlatan bir alan seçmeniz kendilerini yalnız ve mutsuz hissetmelerini önleyecektir. Tüm hayvanlarda olduğu gibi kediler de doğada kendilerini güvende hissedebilecekleri özel anlarının olmasını isterler. Onlara yüksek yerler ve bu yerlere tırmanmalarını kolaylaştıracak sıçrama noktaları yapabilirsiniz. Bu yüksek yerde de kendini güvende hissedebileceği özel bir sığınak bulunmalı.

Kediler tırmanmayı ve tırmalamayı çok severler. Kediler için oyun alanı dekorasyonu yaparken onlar için ipler ve hasır gibi malzemeler ile hoşlanacakları alanlar oluşturabilirsiniz. Bu alanlar onların en sevdiği iki şey olan tırmanma ve tırmalamayı yapmalarını kolaylaştıracaktır. Kediler bu oyun alanlarında kendilerini daha özgür hissedecekler ve stresleri de azalacaktır. Yapacağınız oyun alanını çok sayıda kedi için düşünüyorsanız daha büyük bir alanda benzer ögelerden bir kaç tane oluşturmalısınız. Bu küçük detaylar onların kendi alanlarını belirlemelerini kolaylaştıracak ayrıca sevimli dostlarınızın daha mutlu olmalarını sağlayacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

224 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamu İhalelerinde Yeni Düzenleme !

Arsa Ekspertiz Raporu Nedir ?