in

Evinizi Kaderine Terk Etmeyin, İstediğiniz Evi Yaratabilirsiniz

Evinizi tekrar dekore ederken, orada uzun zaman geçireceğiniz gerçeğini hiç aklınızdan çıkarmamalısınız.

Evinizi Kaderine Terk Etmeyin, İstediğiniz Evi Yaratabilirsiniz-voorgo.com

Bazı zamanlar, istemsizce bir kabullenmişliğe teslim olup her şeyde olduğu gibi, evi de umursamayabiliyoruz. Bizi mutlu etmeyen, huzur vermeyen bir evin içine kapanmayı kabullenmek yerine, ufak dokunuşlarla o evi, mutlu olduğumuz, keyif aldığımız bir yaşam alanına dönüştürebiliriz. Bunun için de birkaç ufak dokunuş yeterli olabilir. İşte dokunmaya başlamak için tavsiyelerimiz.

Konforlu sandalyeler ve şık bir masa

Masalar, yaşam alanlarının atmosferini kökünden değiştirme yeteneğine sahip çok etkili mobilyalardır. Eğer bir evin görüntüsü hoşunuza gitmiyorsa, ilk önce masaya odaklanmanızı öneririz. Şık bir masa ve yanısıra da konforlu ve şık sandalyeler ile, yaşam alanınızı çok farklı bir stile kavuşturabilirsiniz. Sandalyelerin konforu da oldukça önemli. Sadece şık olması yetmiyor, konforlu olmasına da özen göstermelisiniz. Mutfak masasında ya da salondaki yemek masasında kullandığınız sandalyeler için de bu kural geçerli. Bazen dostlarımıza, ailenizle saatlerinizi geçirdiğiniz evdeki masalarınızın sandalyeleri yeteri kadar konforlu değilse, herkesin bir arada olduğu o hoş saatlerin tadı eninde sonunda kaçacaktır.

O kitaplık kaç yıllık oldu?

Evdeki dolaplar size çok eskimiş gibi görünebilir. Kitaplık artık kontrolden çıkmış olabilir. Kitaplıklar her ne kadar yerinde duran, hareket etmeyen kütleler olarak, yıpranması zor mobilyalar sanılsa da, aslında kitaplar çok ağır yüklerdir ve bu yükleri taşımak, zaman içinde kitaplıkları yorar, esnetir, deforme eder. Kitaplıklar da zaman içinde çok net biçimde yıpranır. vakit ayırabilecekseniz ve imkanınız varsa, kitaplığınızı değiştirmeniz bu sırada kitaplarınızı da temizleyerek tekrar gözden geçirmeniz hayatla ve mutlulukla aranızdaki bağı güçlendirecek harika bir stres ilacı olabilir.

Evin girişine müdahale edin

Evinizde en etkili “ufak” değişim, evin girişinde yapacağınız değişimler, güncellemeler olacaktır. Daha içeri adımını atarken, yeni, farklı, değişik bir atmosfere girdiğinizi hissedebilirsiniz. Eğer boya, bAdana gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız, kapı önüne yerleştireceğiniz ufak bir dilsiz Uşak bile eve girişte atmosferi değiştirmeye katkı sağlayabilir. Yine kapının önüne yerleştirilecek, sıcak mesajlar veren, esprili, sevimli bir paspasın da misafirlerinizi daha girişte olumlu havaya girmesine etkisi büyük olacaktır.

Ferah ve hava akımına izin veren yerleşim

Sağlığımız için, yaşadığımız evin sürekli havalanması, evin içinde temiz hava sirkülasyonunun sağlanması oldukça önemli. Mobilya yerleşimini planlarken pencerelerin rahatlıkla açılıp kapanmasına, mobilyaların hava akımını kesmeyecek biçimde yerleştirilmesine özen göstermek akıllıca olur. Yaşam alanlarımızda bilhassa elektrikli cihazlardan sızan radon gazlarının zaman içinde oda içinde biriktiği ve bu gazların sağlık için zararlı olduğu biliniyor. Oysa düzenli havalandırılan yaşam alanlarında bu gazların birikmesi de engellendiği için, daha sağlıklı bir ortam yaratmış oluyoruz. Evlerimizi havalandıralım ve bunu yalnızca klima ile değil, açık pencerelerden geçen hava akımıyla da gerçekleştirelim.

Psikolojinizi destekleyecek dekorasyon

Evinizi tekrar dekore ederken, orada uzun zaman geçireceğiniz gerçeğini hiç aklınızdan çıkarmamalısınız. Psikolojinizi olumlu biçimde destekleyecek, ruhunuza huzur verecek renkleri, aksesuarları ve hatta sanat eserlerini tercih ederek bir dizayn ortaya çıkarmalısınız. Hoşunuza gidecek tablolar, çarpıcı biblolar, ufak heykelcikler ve bütün bunları destekleyecek, huzur veren bir aydınlatma dizaynı ile evinizin dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Örneğin, yeni bir lambader çok yararlı olabilir. Önemli olan, yorgun bir günün sonrasında evinize ulaştığınızda ya da orada günlerinizi geçirmek zorunda olduğunuzda, yaşam alanlarınızın size huzur vermesi, sizi rahatlatması, mutlu etmesi olmalı.

Ne düşünüyorsunuz?

314 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek voorgo.com

Ev Onarımı, Prefabrik ve Betonarme Konut Yapanlara Destek !

Hüseyin Altaş Açıkladı. 2023’e Kadar Sayısı 475’e Ulaşacak voorgo.com

Hüseyin Altaş Açıkladı. 2023’e Kadar Sayısı 475’e Ulaşacak !