in

Farmhouse Dekorasyon Nedir ?

Farmhouse Dekorasyon Nasıl Uygulanır ?

Kasaba evi dekorasyonu şeklinde de bilinen Farmhouse, yazlık evler için uygulanabilecek en doğru dekorasyonlardandır.

Peki Farmhouse Dekorasyon Nasıl Uygulanır ?

Dekorasyonda her yıl yeni trendler ortaya çıkıyor. Bu trendler, mevsimsel geçişlere ve gündelik yaşama göre ortaya çıkıyor. Adı son günlerde sık sık duyulmaya başlanan Farmhouse dekorasyonu da bunlardan biri oldu. Rahat ve kendi halinde hissini veren bu tarz, sıcak bir ortamın oluşmasını da sağlar. Modern kalıplardan uzak olan bu tarz daha fazla köy evleri veya yazlıklar için en uygun dekorasyondur. Çiftlik evleri görünümünü andırdığı için çiftlik ev dekorasyonu şeklinde de bilinebilmektedir.

  • Farmhouse dekorasyonda pratiklik etkilidir. Uygulaması da kullanımı da son derece kolaydır.
  • Havadar bir etki oluşturur. Bu nedenle yaz ayları için en uygun yazlık dekorasyon stilidir.
  • Nostaljik bir yapısı bulunmaktadır. Kullanılan renkler çoğunlukla nötrdür.

Farmhouse dekorasyonda nötr renkler tercih edilir. En çok kullanılan ise ahşap tonlarıdır. Ahşap tonların sofistik etkisini pekiştirmek için beyaz renk tercih edilir. Beyaz ve ahşap tonları iyi bir ikili oluşturur. Ara renk olarak gri de tercih edilmektedir.

FARMHOUSE DEKORASYON NASIL UYGULANIR ?

Kasaba evi mantığı ile uygulanan ve temeli Kanada’ya dayanan Farmhouse dekorasyonda Kanada kültürünün izlerini taşıyan bazı adımlar da uygulanabilmektedir. Bu dekorasyon mantığı pratiklik üzerine kurulmuştur.

Farmhouse dekorasyon için en fazla kullanılan uygulamalar sırayla şu şekildedir:

Bu evlerde ahşabı anımsatan her şey kullanılır. Apron lavabolar ve ahşap yemek masaları en fazla tercih edilenlerdendir. Bu ürünlerin yapımında klasik ahşap ürünleri kullanılmaktadır. Bu evler için antika ürünler kullanılarak göz alıcı, şık bir aksesuar kullanımı sağlayabilirsiniz.

Rahatlığın ön planda oluşu yataklara ve koltuklara da sirayet eder. Bu dekorasyonda koltuk ve yataklar, şıklıktan ziyade rahatlığa bakılarak alınır. Aynı durum sandalyeler için de geçerli olur.

Koltuk yastıkları ve kılıflarında nötr renkler de olmakla beraber beyaz renge daha çok yer verilir. Bu dekorasyonda kullanılan kumaş ve kılıflar rahat olmalarının yanı sıra kolay temizlenebilir oluşlarıyla da dikkat çekerler.

Ne düşünüyorsunuz?

241 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hali Arazi Nedir ?

Gayrimenkul Bağışında Tapu Harcı Ödenir Mi ?