in

Giyinme Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Giyinme odası modern ev dekorasyonlarında artık olmazsa olmaz alanlardan biri olarak tercih edilmektedir. Küçük bir eviniz olsa dahi doğru bir uygulama ile sizler de evinizde giyinme bölümü için özel bir alan oluşturabilirsiniz.

Giyinme odaları evlere düzen getiren alanlardandır. Evinizin büyüklüğü ne olursa olsun uygun bir tasarım ile sizler de yaşam alanlarınıza giyinme odası kazandırabilirsiniz.

Fonksiyonel Raf Sistemlerini Tercih Edin

Giyinme odalarının en büyük özelliği açık raf sistemlerine sahip olmasıdır. Küçük alanlar için bile uygun tasarımlı olan açık raflı giyinme dolapları ile düzenli bir giyinme odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Açık raf sistemleri ahşap, plastik ya da metal profillerden oluşabilmektedir.

Fonksiyonel raf sistemlerini hazır modeller içinden seçebilir ya da özel tasarım şeklinde de yaptırabilirsiniz. Genel olarak işlevsel raf sistemleri içerisinde elbise askılığı, çekmeceler, kapaklı dolaplar ve ürün rafları bulunmaktadır. Dilediğiniz renk ve modelde bulabileceğiniz giyinme odası dolap modelleri ile hayalinizdeki odayı hazırlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Yönelik Giyinme Odası Takımı Yaptırın

Giyinme odası takımı tercih ederken önceliğiniz kıyafetlerinizi kusursuz olarak yerleştirebileceğiniz bir modelden yana olması gereklidir. Örneğin askıda kullanacağınız kıyafetiniz daha fazla ise askılık bölümü fazla olan bir dolap sistemini tercih etmelisiniz. Ayakkabılarınızı, çantalarınızı, şapkalarınızı ve diğer aksesuarlarınızı da giyinme odanız içerisine yerleştirmek için raflı sistemlerde küçük bölmelerin olmasına dikkat etmelisiniz. İç giyiminizi, kravatlarınızı ya da diğer küçük eşyalarınızı saklamak için bol çekmeceli tasarımlar her zaman daha kullanışlı olacaktır.

Dekorasyon İle Uyumlu Olmasını Sağlayın

Eğer farklı bir odayı tamamiyle giyinme odası olarak tasarlamak istiyorsanız odaya dolap sistemi ile uyumlu bir halı ve perde seçmeniz gerekiyor. Boy aynası da yine giyinme odasının olmazsa olmaz parçalarından biridir. Ancak yatak odası içerisinde bir giyinme odası planlıyorsanız odanız ile bütünlük sağlayacak şeklinde dizayn etmelisiniz. Dolap içi ışıklandırmaları bilhassa giyinme odası dekorasyonu içinde sık sık tercih edilmektedir. Giyinme odası dekorasyonu için tarzınızı yansıtacağınız dolap sistemlerini ve istediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

279 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Tapu Harcı İade Edilecek !

Tretuvar Nedir?