in

Huzurlu bir salon için 5 ipucu

Yaşam alanımızı nasıl dekore ettiğimiz oldukça önemli. İnsan, içinde huzur bulamadığı bir evde mutlu da olamaz.

Salon Dekoru için 5 ipucu-voorgo

Zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz salonlarımızı, oturma odalarımızı doğru dekorasyon ipuçları ile tasarladığımızda, evimiz ruhumuzu iyileştiren şifalı bir merkez gibi, içinde bulunmaktan mutlu olacağımız bir mabede dönüşecektir. Peki evlerimizi, bilhassa da salonlarımızı huzurlu bir ortama kavuşturmak için dikkat etmemiz gereken ipuçları nedir?

 

Sevidğiniz ve huzur bulduğunuz renkleri kullanın

Odanız için en önemli ayrıntı, aklınızı işinize odaklamanıza yardımcı olacak huzur veren bir ortama sahip olmasıdır. Bundan dolayı, odanızda sizi mutlu eden, huzur bulduğunuz, sevdiğiniz renkleri kullanarak dekorasyon yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Salonunuz için sade fakat konforlu mobilyalar

Oturma odasına mobilya seçerken de burada geçireceğiniz saatler boyunca sizi yormayacak, aksine sizi dinlendirecek dizaynları tercih etmelisiniz. Aynı zamanda, yaşam konforunuzu güçlendirecek aksesuarları da unutmamalısınız. Salonunuzda bazı durumlarda koltuğa oturup bilgisayarınızı dizinizin üzerine alıp çalışmak isteyebilirsiniz, bir laptop tepsisi hayatınıza büyük konfor katacaktır. Ayaklarınızı uzatmayı seviyorsanız, ki kim sevmez, odanın dizayn diline makul bir puf, salonda geçireceğiniz saatlerde ayaklarınızdaki yorgunluğu alacaktır. Bu şekildeki ayrıntıları unutmadan planlamanızı yapmanızı öneriyoruz.

 

Salon Aydınlatması göz yormamalı

Bir odanın aydınlatması da, dekorasyonu kadar önemlidir. En şık dolap modelleri arasından seçim yapmış olabilirsiniz, çok çarpıcı bir kitaplık kurmuş olabilirsiniz, duvarınızı dekoratif ayna modelleri süslüyor olabilir. Ama doğru biçimde aydınlatılmamış bir oturma odasında yorulacak, sıkılacak, rahatsız olacaksınız ve odadan sıklıkla çıkmak isteyeceksiniz. Bu da evdeki huzurunuzu kaçıracaktır. Bu sebeple, gözünüzü yormayan yumuşak ışık kaynaklarını tercih etmelisiniz. Aydınlatma konusu ile ilgili led avize gibi hem yumUşak ışık veren hem de şık ve sade görünümüyle çalışma odanıza yakışacak avizelerden de seçmek isteyebilirsiniz. Elbette, ihtiyaçlarınıza makul biçimde farklı aydınlatma ekipmanlarını da ihmal etmemelisiniz. Masa lambası, tavan aydınlatmaları gibi.

 

Salonun olmazsa olmazı kitaplık

Artık elektronik kitap çağına girmiş olsak bile kitapların ve kitaplıkların bizlere moral veren, insanı motive eden güçlü etkisini göz ardı edilemez. Ayrıca, şu gerçeği de kabullenelim, e-kitaplar çok kolay olsalar bile insanoğlunun kağıt kitaplardan tamamiyle vazgeçebilmesi için hala yarım yüzyıla ihtiyacı var. Kaldı ki, iş yaşamınızda ya da şahsi ilgi alanlarınız için hala referans olarak kullandığınız sayısız kitap olabilir. Salonlar kitaplık olmadan düşünülmemeli. Üstelik yalnızca kitaplarınız için değil, hobi için topladığınız aksesuarlar, objeler gibi süsler de kitaplığınızda ya da duvar raflarında çok şık duracaktır.

 

Televizyon ve Teknoloji

Televizyon, insanın artık ilgi alanından çıkıyor gibi görünse de dijital dünyanın hala merkezinde bulunduğunu inkar etmeyelim. Tüm gün telefon gibi ufak ekranlara bakıyor olsak da televizyonlar hala salonların odak noktasını oluşturuyor ve haberleri izlemek, dizileri takip edebilmek, dünyadan haberdar olmak için televizyonları aktif olarak kullanıyoruz. Televizyonu, ses sistemini bir TV ünitesi üzerine yerleştirirken çocuklar ya da kendimiz için oyun konsollarını da bu ünitenin dolabına ya da raflarına yerleştirmek söz konusu olabilir. Ayrıca şarj cihazlarınızı, elektrik kablolarınızı rahatlıkla odanın her noktasından cihazlarınıza ulaşabilecek biçimde prize takabilecek bir elektrik sistemi kurgulamanızı da öneririz.

Ne düşünüyorsunuz?

151 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

milli-emlak-konut voorgo.com

Milli Emlaktan Lojman, Kamu Konutu, Arsa ve Dükkan Satışları

ikon-kadin-home-dekorasyon-voorgo.com

Tarzlarıyla İkonlaşan Kadınlardan Ev Dekorasyonu