in

LED Işık Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Dekorasyonda LED Işık Kullanımı

Ofis ve yaşam alanlarının dekorasyonuna zenginlik katan LED ışıklar, dekorasyonu daha estetik hale getirdiği gibi aydınlatma için kullanılan enerji maliyetlerini de önemli ölçüde düşürmektedir. LED ışık dekorasyon fikirleri arasında bulunan birbirinden şık tavsiyeler ile dekorasyonunuzu en uygun şekilde tamamlayarak, projelerinizin resim boyutunu daha ileri taşıyabilirsiniz.

Ev dekorasyonlarında tercih edilen bu tür farklı aydınlatma modelleri, büro ve ofis ortamlarına da ayrı bir şıklık kazandırıyor. Dekorasyonun yapıldığı alana göre farklı olarak tasarlayacağınız LED aydınlatma seçenekleri ile çok fazlasıyla dekoratif bir görüntü yakalayabilir, hatta aydınlatmayı dekorasyon çalışmanızın merkezinde konumlandırabilirsiniz. LED aydınlatma denildiğinde akla ilk olarak şerit biçiminde olan seçenekler gelse de LED ışığın güç ve cazibesinden faydalanmak için, bu ışığın kullanıldığı farklı dekoratif armatürlerden de faydalanabilirsiniz.

Mutfaklarda yemek yemek evli çiftler için, romantizmin de yaşandığı alanlardan biridir. Yemek odaları ve mutfaklar için aydınlatma yaparken, dağınık tipteki led armatürlerden faydalanarak daha Romantik bir ortam oluşturabilirsiniz. Şerit led unsurları tercih ediyorsanız, aydınlatma renginin kırmızı, eflatun ya da mora çalan renklerini tercih etmeniz bu ortamlar için iyi bir seçim olur.

Mutfak dekorasyonunuzu aydınlatma ile taçlandırmak için, mutfak tezgâh ve dolabını da ayriyeten değerlendirebilirsiniz. Mutfak tezgahınızdan ziyade mutfak dolabınızın altına ve kapaklı iç kısımlarına konumlandıracağınız led aydınlatmalar, daha aydınlık bir ortamın yanında zengin bir dekorasyonu da sizlere sunacaktır.

Yatak Odası İçin Dekoratif LED Aydınlatma

Yatak odalarınızda biraz daha Romantizm ağırlıklı bir yaklaşım içinde olmanız gerekir. Bunun için Romantizmin renkleri olarak bilinen farklı birçok seçenek bulunuyor.

Yatak odalarınızda alçıpan ve ters tavan işlemlerinin içine konumlandıracağınız eflatun, pembe, mor ve kırmızı tonları gibi renk seçenekleri, yatak odalarınızı daha Romantik ve dekoratif hale getirmek için en idealdir. Yapacağınız hoş bir ışıklandırma ile yatak odanızda Romantizmin dozunu artırırken, şık ve dekoratif bir görüntü de kazanabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyonunda aydınlatma ayrıntılarına ağırlık vermek istiyorsanız, tavan aydınlatmasının yanında duvarlara da önem vermeniz gerekebilir. Duvar diplerinde yerde konumlu, duvara gölgeli bir aydınlatma sağlayan led unsurlar, harika bir dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı olabilir. Alçıpan içerisinde ise led şeritler ve farklı renklerde led spotlar, ortaya farklı zevklere uygun bir görüntünün çıkmasını sağlayacaktır.

Salonlar İçin LED Işık Dekorasyonu

Yaşam alanlarının en geniş bölümlerinden biri olan salonlar, aydınlatmanın daha rahat yapıldığı alanlardır. Televizyonunuz hangi odadaysa, o odaya farklı bir aydınlatma opsiyonu düşünebilirsiniz.

Salonlarda şerit led aydınlatma seçenekleri ile birlikte, led spot çeşitlerinden de yararlanmanız gerekir. Salonlarda kullanılacak unsurlar, aydınlatmanın tam anlamıyla gerçekleşmesinde eksik kalabilir. Bu eksikliği spot armatürler ile tamamlamanız hem dilediğiniz ışığı elde etmenize hem de daha şık bir dekorasyon sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Oturma Odası

Salon gibi oturma odasında da biraz daha görselliğe ağırlık vermek, daha iyi bir dekorasyon için en uygun olacaktır. Oturma odası ve salonlarınızda avize gibi göbek aydınlatmaları yerine led ve spotlardan yana tercih yapmalısınız. Bu durum, dekorasyonda görkemli bir bütünlük oluşmasını sağlar.

Antre LED Aydınlatma Dekorasyonu

Antreler, misafirlerinizi karşılayacağınız ilk alanlardır. Bu nedenle bu alanlarda aydınlatma için bütün unsurlara yer verebilirsiniz. Bir yandan göbekte şık bir avize konumlandırıp, alçıpan havuzunda renkli şerit LED aydınlatmaları konumlandırabilirsiniz.

Antrede led ve avizeye yer verirken görsellik açısından kristal görünümlü spotları da dekoratif aydınlatmanın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

259 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ordu Giresun Havalimanı Otopark İhalesi

Kira Yardımı Nasıl Alınır ?