in

Mobilya Nasıl Boyanır ?

Mobilya Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır ?

Mobilyaları değiştirmeden ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler mobilyaları boyayarak evlerinin görünümlerini değiştirebilirler. Özellikle de eskitme mobilyalar boyanarak oldukça modern ve farklı bir görünüme ulaşabilir. Bazı mobilyaların da zaman içerisinde renkleri değişiklik göstermektedir. Hem evlerde bir değişiklik yapmak hem de eskiyen mobilyaları değiştirmek adına boyama işlemi yapılmaktadır. Böylelikle de bu mobilyalar atılmalarına gerek kalmadan ev dekorasyonlarına çok farklı bir görünüm sağlayabilmektedir.

Mobilya Boyama İşlemi Nasıl Yapılmalıdır ?

Evlerinin dekorasyonlarını ve görünüşlerini değiştirmek veya eskiyen eşyalarını boyayarak yenilemek isteyen birçok kişi mobilya boyama işlemi nasıl olmalı konusunu araştırmaktadır. Bu işlemin oldukça titiz bir şekilde yapılması gereklidir. Mobilya boyarken diğer eşyalara zarar vermemek, doğru boya seçimi yapmak ve kullanımı kolay hale getirebilmek gibi çoğu detaya hakim olunması gereklidir. Mobilyalara yanlış boyalar uygulandığında boya mobilyayı tutmayabilir veya mobilya üzerinde çizik durumunda fırça izleri kalabilir. Bu nedenle de mobilya boyama işlemi yapılırken bazı detaylara dikkat etmek gerekir.

Mobilya boyama yapılmadan önce mobilyanın cinsine uygun bir boya seçmek gerekir. Eğer ahşap bir yüzeyin boyanması isteniyorsa kesinlikle ahşap boyası satın alınmalıdır. Bu yüzeyi yağlı boya gibi farklı boyalar ile boyamak, mobilyanın mahvolmasına yol açacaktır. Bu işte deneyimsiz olan ve boya konusu ile ilgili çok deneyimli olmayan kişiler sprey durumdaki ahşap boyalarını tercih edebilirler. Her yana eşit bir şekilde püskürmesinden dolayı boyama işlemi çok daha kaliteli ve kolay hale gelecektir.

Mobilya boyama işlem yapılırken kesinlikle diğer eşyalara zarar gelmemesi konusu ile ilgili dikkatli olunması gereklidir. Eğer varsa bahçeli bir evin bahçe kısmında bu işlemin yapılması diğer eşyaların zarar görmemesi adına son derece uygundur. Ancak bahçesiz olan evlerde de gerekli önlemler alınarak etrafın batması önlenebilir. Boyama işleminin yapılmasından önce mobilya altına ve çevresine poşet veya gazete gibi eşyalar serilebilir. Bu durum boya sıçrasa bile yerlerin boyanmasını ve diğer eşyaların zarar görmelerini engelleyecektir. Böylelikle de boyama işlemi ile yeni dekorasyonlar yapılabilmektedir.

Ne düşünüyorsunuz?

149 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kat İrtifaklı Tapu Nedir ?

Sit Alanında Bulunan Araziye İnşaat Yapılır Mı ?