in

Şömine İle Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Salon Dekorasyonunda Şömine Nasıl Kullanılır ?

Soğuk günlerin vazgeçilmezi şömineler son zamanların en şık dekoratif parçalarından biri. Peki, salon dekorasyonunda şömine nasıl kullanılır ? Şömineyle salon dekorasyonu nasıl yapılır ? Şöminenin yeri nasıl belirlenir ? Şömine hangi dekorasyon tarzıyla uyumludur ? Televizyon ve şömine birlikte nasıl kullanılır ?

Havaların soğumasıyla birlikte ev dekorasyonunda farklılıklar yapmaya başladık. Serin havaların kurtarıcısı örgü battaniyeler salon ve yatak odalarında kendisine yer bulurken; mevsime uygun bazı dekoratif ögelerle sonbaharın esintilerini evimize davet ediyoruz. Yaşam alanlarımızda hem şıklığı vurgulamak hem de kullanımı kolay alternatifleri değerlendirmek istiyoruz. Özellikle salon ve yatak odalarında eşi benzeri olmayan bir bakış açısı oluşturmaya yardım eden şömineler kusursuz bir ortam meydana getirmenizi sağlayabilir. Gelin, salon dekorasyonunda şömine kullanımına beraber göz atalım.

ŞÖMİNE HANGİ DEKORASYON TARZIYLA UYUMLUDUR ?

Hem ısınma hem de dekoratif amaçlı kullanılan şömineler, yaşam alanlarında görkemli bir bakış açısı yakalamanızı sağlar. İç ısıtan ambiyansıyla neredeyse her tarzla uyum yakalayan şömineler bilhassa; rustik, klasik, retro, minimal ve endüstriyel tarzlarla uyum yakalamaktadır.

Şömineler, ahşabın doğallığı ve taş duvar dekorasyonuyla eşi benzeri olmayan bir bütünlük oluşturmaktadır. Doğanın zengin dokusuna yer açan dokunuşlarla şömineyi bir araya getirerek iç ısıtan samimi bir ortam yaratabilirsiniz.

ŞÖMİNENİN YERİ NASIL BELİRLENİR ?

Salon dekorasyonu yaparken ilk önce odak noktası belirlemeniz gerekiyor. Bu bazen televizyon, kitaplık olabileceği gibi bazı evlerde şömine de olabilir. Eğer şömineyi salonunuzda odak noktası olarak belirlemek isterseniz; mobilyaların yerleşimini de buna uygun bir şekilde yapmalısınız.

Örneğin en büyük oturma parçası olan kanepeyi şöminenin karşısına konumlandırdıktan sonra berjer ve puf gibi daha küçük olan eşyaları şömineye yakın bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Böylece soğuk kış günlerinde şöminenin çevresinde sıcak bir oturma alanı oluşturabilirsiniz.

TELEVİZYON VE ŞÖMİNE BİRLİKTE NASIL KULLANILIR ?

Son dönemlerde ev dekorasyonunda modern tasarımlar sık sık yer almaya başladı. Yenilikçi bir bakış açısıyla döşenmiş salonlarda televizyon ve şömineyi bir arada kullanmak mümkün.

Genellikle şöminenin bulunduğu duvarda televizyon kullanılması çok fazla önerilmemektedir. Çünkü yükseklik ve ısı açısından sorunlar oluşabilir. Ancak doğru bir televizyon ve şömine seçimiyle yardım alarak bu tasarımı basitçe yapabilirsiniz.

FARKLI TASARIMLARA ŞANS VERİN !

Eğer salon dekorasyonunda alışılmışın dışında özgün dokunuşlardan hoşlanıyorsanız; klasiği bir kenara bırakarak şömine dekorasyonunda farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Salonunuzun boyutu ve şekline uyum sağlayacak şömine dizaynları arasından kendi zevkinize İdeal olanı tercih edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

154 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Manisa, Kütahya ve Kars İllerinde Acele Kamulaştırma Yapılacak

Arsa Değerlemesi Nasıl Yapılır ?