in

Eskiye Geri Dönüş! Kinfolk Tarzı Ev Dekorasyonu…

Bu dekor trendi, sizi, köklerinize geri dönmeye ve hayattaki kolay şeylerin tadını çıkarmaya davet ediyor.

Teknolojik bir devrimin ortasında, bizi rahat hissettiren ve o sıcaklık hissini veren doğal malzemeler ile yaşanacak daha basit evler aramamız paradoksaldır. Kinfolk tarzı bunun en iyi temsilcisidir ve İskandinav tarzının azılı bir rakibidir.

Bu makalemizde Kinfolk tarzının nereden geldiğine ve bu yeni tarzı evinizde nasıl uygulayacağınıza yer verdik.

Kinfolk Tarzının Kökeni

Bu dekor trendi, sizi, köklerinize geri dönmeye ve hayattaki kolay şeylerin tadını çıkarmaya davet ediyor. İlk olarak Birleşik Devletlerde ortaya çıkan bu tarz, doğanın onlara sunduklarına ve huzurlu bir kır hayatına yoğunlaşan Amiş topluluğundan fazlasıyla ilham alıyor.

Bu tarz bunun yanı sıra Fransız kırsalına yakın hissettiriyor ve İtalyanların dünyevi zevklerden keyif alma şekline ve Yunan adalarının rengarenk oluşuna değer veriyor. Yerelleşerek, bulunduğunuz yerden ve o yerin size verebileceklerinden keyif almanız için çabalıyor.

Bu hayat tarzı o kadar etkin ki bu yolla yaşamanın yararlarına tahsis edilmiş bir dergi var. Atalardan kalma tariflere, yerel ve organik üretime dayalı mutfak dersleri veriyor. Sevdiklerinizle uyum içinde yaşamak ve barış içinde yaşamanın ne kadar tatmin edici olduğu konusu ile ilgili rehber niteliğinde.

Kinfolk Tarzının Temel Unsurları

Konu ev dekoruna geldiği zaman kinfolk tarzı, rustik dekoru ile vintage tarzını beraber harmanlıyor ve aynı şekilde Nordik ve endüstriyel dizaynlara karşı kuvvetli bir eğilimi var. Çok sevdiğimiz bohem dokunuşlar ile minimalist tarzdaki renkleri, tasarımları ve malzemeleri ortak noktada buluşturuyor.

Malzemeler

Bu tarz, eşyaların özünü bulmaya çalıştığı için temeli, rustik ve kolay malzemelere dayanıyor. Ayrıca kinfolk, vintage mobilyaları ve doğal fiberleri çok seviyor. Ahşaba gelince, ham görünüm, özüne yaklaşıyor ve taş ile birlikte kullanıldığında harika görünüyor. Evinizin her bir köşesine sıcacık bir görünüm vermek adına dokuma kumaşlarla beraber keten ve pamukları bir arada kullanın.

El yapımı

Diğer yandan kinfolk tarzı, odalarınızı benzersiz yerlere dönüştürmeniz için evinizde kendiniz yapabileceğiniz birçok fikir içeriyor. Mobilya ve endüstriyel ayrıntıları, el yapımı işler ve geri dönüştürülmüş objelerle birleştirmeyi öneriyor.

Kinfolk tarzında kullanılan renkler

Duvarlar genelde, geniş ve aydınlık bir alan yaratılması için tamamiyle beyaza boyanır. Geri kalan dekorlar ise bej, gri, yeşil ve kahverenginin kromatik bir renk paletini kullanır.

Egzotik bir tat

Her şeyi bir araya getirmek ve mümkün olduğunca özgün ve doğal bir görünüm sağlamak için etnik kumaşları ve hatıralık eşyaları kullanın. Her şey hünerli gözüküyorsa, tebrikler, başardınız ! Bu, kinfolk tarzının sadeliğine biraz daha kuvvetli bir dokunuş eklemenin iyi bir yoludur.

Bitkiler

Bitkileriniz varsa doğa ile bir bağ kurmanız daha kolay. Evinizde yeşil bir köşe oluşturmanız gerek. Unutmayın ki bütün bunlara kurnaz dokunuşlar eklemek, görünüşün eşsiz ve sade olmasını sağlar. Makrome ya da geri dönüştürülmüş cam şişelerden yapılmış asma saksılar, kil saksılar kullanın.

Kinfolk tarzı, sevilen bir konut dekor stili olma yolunda. Kinfolk, Nordik ve endüstriyel tarzlara bir referanstır ve onlara daha otantik ve daha doğal bir his katar.

Ne düşünüyorsunuz?

262 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

50 Yıllık Kaçak Yapılaşmaya Karşı Savaş Açtı

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank Kredi Faiz Oranları