in

Yaz Davetlerinde Evinizi Hazır Hale Getirmek İçin 5 İpucu

Yaz aylarında yakın dostlarımızla ve ailemiz ile evde sosyalleşmek üzerine yoğunlaşacağımız artık netleşti. Önceki yaz aylarının aksine, bu sene zamanımızı, planlarımızı, buluşmalarımızı daha korunaklı ve koronavirüs riski daha düşük olacak ev organizasyonlarına göre ayarlayacağız.

Yaz Davetlerinde Evinizi Hazır Hale Getirmek İçin 5 İpucu voorgo.com

Peki, evimizde daha konforlu, daha kolay, daha çarpıcı davetler hazırlamamıza destek olacak dekorasyon fikirleri ne olabilir ? İşte yanıtı.

Mutfağınızın performansını artırmamız gerekiyor

Misafir, davet, organizasyon demek ilk önce yoğun mutfak etkinliklerine de hazır olmak demektir. COVID-19 pandemisi sebebiyle dışarıdan olabildiğinde az siparişle birçok yiyeceği evde üretmeye de kararlıysak, mutfağın önemi daha da artmış oluyor. Üzerinde genişçe çalışabileceğiniz bir mutfak masası işinize çok yarayacaktır. Ayrıca bu masa, aile bireyleri ve misafirleriniz için bile üzerinde vakit geçirip sohbet edilebilecek bir sosyalleşme alanına dönüşebilir. Bir yandan mutfak işlerini hallederken, bir yandan da sohbet edebilirsiniz.

Mutfakta bulunan düzen denetiminiz altında olmalı

Yoğun mutfak etkinlikleri için yardımcı olacak bir diğer ayrıntı da, mutfak dolapları ve dolaplarınızda bulunan düzen olacaktır. Tüm mutfak malzemeleriniz derli toplu ve basit ulaşılabilir biçimde dolaplarınıza düzgünce yerleştirilmişse, acil durumlarda en hoş kekleri, pastaları, börekleri, yemekleri hazırlamak için ihtiyaç duyduğunuz zaman yarı yarıya bile azalabilir. Profesyonel aşçıların mutfaklarını daima sıkı bir disiplin ve düzen içinde tutması bir tesadüf ya da takıntı değil. İhtiyacınız olan tavayı, aleti, cihazı bulup çıkarana kadarki süreç de yapmanız gereken işi çoktan bitirmiş bile olabilirdiniz.

Masalarımızı akıllıca kullanalım

Eskiden, yemek masaları salonda fazla kullanılmayan, misafir geldiği zaman açılan bir alanı işgal ederdi. Ancak artık evlerin yüz ölçümleri de küçülürken, bu alanları daha akıllıca kullanmak da zorunlu hale geldi. Evimizde bulunan masaları, yalnızca belli davetlerde, günlerde kullanmak için değil, sürekli konforlu bir yaşam sürebilmek için konumlandırmayı tercih etmeliyiz. Ayrıca sehpaları da unutmayalım. Sehpa modelleri arasından şık modeller seçebilirsiniz. Bu ufak fakat kolay mobilya ile yaşam alanınıza işlevsellik katabilirsiniz. Bu minik masaların yaz boyunca ağırlayacağınız misafirleriniz içinde konforlu bir yardımcı olacağı gerçeğini göz ardı etmemeliyiz. Sizin işinizi basitleştirecek, misafirlerinize konfor sağlayacak.

Konforlu Sandalyeler

Ofislerde uzun saatler boyunca sandalyelere oturmak zorunda olan ofis çalışanları için, kullanışlı ofis sandalyelerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hatta bel ve sırt sağlığımız için sandalyelere farklı aparatlar ve kullanışlı destekler de ekleyebiliyoruz. Peki aynı özeni neden evimizdeki sandalyeler için göstermiyoruz ? Sandalye her ortamda insanın sağlıklı ve konforlu oturmasına sağlar. Mutfak masasında ya da salondaki yemek masasında kullandığınız sandalyeler için de bu kural geçerlidir. Dostlarınızla, ailenizle saatlerinizi geçirdiğiniz evdeki masalarınızın sandalyeleri yeteri kadar konforlu değilse, sevdiklerimizin bir arada olduğu o hoş saatlerin tadı eninde sonunda kaçacaktır.

Göze güzel gelen aksesuarlar ile salonu zenginleştirin

Davetlerde konukların kendilerini daha rahat hissetmesi için salonunuzu dikkat çekici ufak aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Minik tablolar, , antika eşyalar, biblolar hatta okumak için kitaplar, dergiler. Bu minik aksesuarlar, evinize ilk defa gelecek misafirleriniz için ortamı keşfetmek adına bir tür oyun imkânı yaratacaktır ve o ufak keşif oyunu konuklarınızı mutlu edip modlarını yükselterek, yeni bir mekanda bulunmanın verdiği endişe ve gerginliği azaltacaktır. Bu da kuşkusuz daha hoş sohbetleri, daha güzel zaman geçirmenin önünün açılması anlamına gelir. Zevkinize, tarzınıza göre aksesuarları salonunuzda yer verebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

58 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Amasya Gümüşhacıköy'de Yeni Toki Projesi voorgo

Amasya Gümüşhacıköy’de Yeni Toki Projesi

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları 3-voorgo.com

Eviniz İçin Aydınlatma Seçmenin Püf Noktaları.