in

Emlak İlanı Vermenin Püf Noktaları

Emlak İlanı Nasıl Verilir ?

Bir konut almak ya da kiralamak istediğimizde ilan sitelerine girip başlıkları okuruz. İlgimizi, dikkatimizi çeken diğer ilanlardan farklı bir ayrıntı gözümüze çarptığında ilanı okur ve onunla ilgileniriz.

Etkili ve ilgi çekici bir emlak ilanı hazırlamanın satış performansını arttırdığı bir gerçek.

Peki, etkili ve ilgi çekici bir ilan oluşturmak için neler yapmamız gerekiyor ?

1. Özgün Bir Başlık Bulun

Bir ilan sitesine girip ilan başlıklarını okumaya başlarsanız, bir müddet sonra birbirine benzer ilan başlıklarını fark edersiniz. Bundan dolayı ilanlarınızda farklı ve özdeşleşmiş ayrıntılar kullanarak farkınızı ortaya koyabilir, abartılı başlıklar yerine kelimelerle oynayabilirsiniz.

2. Dürüst Bir Metin Oluşturun

Bir ilanın en önemli kısmı giriş paragrafıdır. Müşteriyi kazanmak istiyorsanız oldukça şeffaf olmalısınız. Evin dikkat çeken yanlarını ortaya çıkarın. Konumu mu güzel ? Manzarası mı hoş ? Güvenliği var mı ? Okula ve parka yakın mı ? Toplu taşımaya ve iş yerine olan mesafesi çok mu? Bu adımı tamamladıktan sonra gayrimenkulün en iyi özelliklerini anlatın. İlan metninize mutlaka depreme dayanıklılığını, konutun yaşını, oda ve banyo sayısını, mutfağın ve odaların büyüklüklerini, balkon hakkında bilgileri eklemeyi unutmayın. Ayrıca bahçe ve garaj gibi ortak kullanım alanları varsa ilanda bunlara da yer vermelisiniz.

3. Gayrimenkulün Konumu

Müşterilerin ilanlarda öğrenmek istedikleri konulardan bir tanesi de gayrimenkulün bulunduğu muhittir. İlana konum ve harita bilgisini ekledikten sonra ulaşım imkanlarını, çevrenin nasıl olduğunu, okula, toplu taşımaya, çarşısına ve merkezine olan mesafesinden bahsedebilirsiniz.

4. Fiyat Bilgisini Paylaşın

Bir gayrimenkul kiralarken ya da satın alırken önceliklerimiz arasında maliyet yer alıyor. Fiyat bilgisi olmayan ilanlar genellikle dikkate alınmıyor. Bu yüzden fiyat konusu ile ilgili gayrimenkulün değerinden fazlasını müşteriye sunmamaya özen gösterin.

5. Samimi Olun

İlanınızı anlatırken kendinizden bir şeyler katmaya özen gösterebilir, konut ile ilgili görüşlerinizi dile getirebilirsiniz. Cümlelerinizde betimleyici ve ilanınıza özgü kelimeler kullanabilirsiniz. Yanlış bilgi vermekten ve gereksiz sözcük kullanımına girmekten kaçınmaya çalışmalısınız. Gayrimenkulünüzün pozitif yönlerini en hoş şekilde müşterilerle paylaşabilirsiniz.

6. Realistik Fotoğraflar Kullanın

Teknolojinin hayatımızda oldukça aktif bir rol oynadığı bu dönemde online alışverişlerde müşterilerin yaşadığı sorunları, hayal kırıklıklarını biliyoruz. Bu nedenle, gayrimenkulün fotoğraflarını (Gayrimenkul Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır ?) en net ve en realistik şekilde paylaşmalısınız.

Ne düşünüyorsunuz?

349 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Alt Gelir Grubu TOKİ Konutları Şubat Mart 2021

Sit Alanı Nedir ?