in

Ev Satarken Emlak Ofisi İle Çalışmanın Faydaları

Ev ya da herhangi bir mülk satışında dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır ancak bazen süreç, içinden çıkılmaz bir hale dönüşebilmektedir. Bu gibi durumlarda profesyonel bir destek işinizi görecektir. Konuyla ilgilenen bir emlak ofisi vasıtası ile mülk satışı esnasında takip etmeniz gereken süreçleri basitçe halledebilirsiniz. Peki bunun haricinde mülk satarken emlak ofisi ile çalışmanın ne gibi faydaları vardır ?

HEDEFLERİNİZİ VE İHTİYAÇLARINIZI BELİRLEMENİZİ SAĞLAR

Mülk satarken hedef kitlenin iyi belirlenmesi gereklidir. Satılacak mülke daha fazla hangi kesimin ilgi göstereceğini bilme, fiyat-bölge analizleri yapma gibi konular her mülk sahibinin bileceği konular olmayabilir. Bu durumda bir emlak ofisi ile iş birliğine gitmek doğru bir tercih olacaktır. Emlak ofisiyle bağlantı kurduğunuz takdirde ihtiyaçlarınıza ve hedefinize uygun bir yol haritası çıkarabilirsiniz. Emlak ofisleri, hedef kitlenin tanınması, kitlenin bulunması ve kitleye ulaşılması gibi çeşitli aşamalarda işinizi kolaylaştıracaktır. Bu noktada bilhassa işini profesyonel bir şekilde yapan emlak ofislerinin alıcı adaylarının kayıtlarını tuttuğu unutulmamalıdır. Bu kayıtlar vasıtası ile hangi alıcının yakın zamanda hangi mülkle ilgilendiği, hangi özelliklere dikkat ettiği gibi bilgileri ortaya çıkarılmış olur. Tüm bu bilgiler bir veri tabanında kayıtlı olup alıcıların profilinin belirlenmesinde yol gösterici olmaktadır.

DOĞRU FİYAT STRATEJİSİ BELİRLER

Mülk satarken bir emlak ofisiyle çalıştığınızda doğru bir fiyat stratejisi oluşturmak oldukça önemlidir. Özellikle ilk kez konut satıyorsanız gayrimenkul ve emlak sektörüne yeteri kadar hakim olmayabilirsiniz. Bu durumda yanlış bir satış stratejisi yapmanız olasıdır. Evin yanlış bir fiyattan pazara çıkması mülkün zaman içinde pazar içinde yıpranmasına neden olur. Potansiyel alıcı adayları mülkü aylar boyunca ilanlarda gördüğü zaman o mülkün ayıpları olduğunu düşünür. Bu nedenle uzun vadede mülkünüzün hak ettiği değerden daha ucuza satılmasına sebep olabilir. Böyle problemleri en aza indirmek ve karlı bir satış gerçekleştirmek için konusu ile ilgili uzman bir emlak ofisiyle temas kurmak önem arz etmektedir.

RAKİPLERİNİZİ TANIR

Bir mülk satışı gerçekleştirirken satış stratejisi çizmek önemlidir yalnız bu stratejinin bir kıstasının olması önem taşımaktadır. Satış stratejisinin önemli bir ayağı ise mülkün bulunduğu bölgedeki rakiplerinizdir. Rakiplerinizin profilini çıkarmak ise tek başınıza gerçekleştirebileceğiniz bir iş olmadığı için bu durumda devreye emlak ofisleri gibi profesyonel bir destek girmelidir.

PROFESYONEL BİR SATIŞ GERÇEKLEŞTİRME İMKANI SUNAR

Mülk satışında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi onun pazarlamasını doğru kanallar vasıtasıyla yapmaktır. Satış stratejisi ve hedef kitle belirlendikten sonra bu doğrultuda pazarlama yapmaya özen göstermek gereklidir. Mülkün profesyonel fotoğraflarının çekilmesi ve profesyonel bir internet sitesi ile sosyal medya hesaplarında paylaşılması için emlak ofisleri en uygun özelliktedir. Tek bir mülkün satışı için sıfırdan bir sosyal medya hesabı açmak veya internet sitesi kurmak gibi işler uzun zaman ve çaba harcamanıza neden olabilir. Bu nedenle emlak ofisleri ile ortak bir çalışma içine girmeniz sizin için bilhassa zaman açısından faydalı olacaktır.

SATIŞ SÜRECİNE HIZ KAZANDIRIR

Yapılan araştırmalara göre satın alınan mülklerin çoğu emlak ofislerindeki ilanlar vasıtası ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla sizin mülkünüzün üzerine astığınız bir ilandan ziyade emlak ofisine asılan profesyonel bir ilan alıcı için daha cazip olmaktadır. Bu da mülkün satış sürecini hızlandıran bir faktör olarak değerlendirilebilir.

Öte yandan emlak ofisleri çoğu emlak sitesine üye olduğu için ilanınızın arama motorlarında ilk sıralarda çıkarak daha fazla alıcı tarafından incelenmesini kolaylaştırır. Bu da mülkünüzün satış süresine hız kazandırmanıza yardım eder.

İlk kez mülk satan kişiler bir anda ne yapacaklarını bilemeyebilir ve hangi işlemleri hangi sırayla gerçekleştirmeleri gerektiğini kestiremeyebilirler. Her mülkün türüne ve alıcısına göre satışı farklılaşacağı için araya bir aracı kurum koymakta fayda olabilir. Bu anlamda emlak ofisleri, ihtiyaç sahiplerinin yardımcısı olmaktadır. Siz de ilk kez mülk satışı gerçekleştirecekseniz emlak ofislerinden profesyonel bir destek alarak satışınızı doğru stratejiler doğrultusunda hayata geçirebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

268 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İştirakin Feshi Nedir ?

Kanal İstanbul Hakkında Önemli Açıklamalar !