in

Gayrimenkul Danışmanı Olmanın Avantajları

Gayrimenkul Danışmanlığı, diğer bir deyişle Emlak Danışmanlığı günümüzün en fazla ilgi gören meslekleri arasında…

Ülkemizde emlak sektörünün hızla büyümesi ve profesyonelleşmesiyle beraber bu meslek daha ilgi çekici hale geldi. Barındırdığı avantajlar nedeniyle de her yıl artan sayıda girişimci bu sektöre adım atıyor.

Peki Gayrimenkul Danışmanı ya da Emlak Danışmanı olmanın avantajları nelerdir ?

1- Kendi İşinizin Patronu Olursunuz

Başkalarının emri altında olmamak, kendi işinizin başında olmak ve kendi işinizin patronu olmak birçok insanın isteklerindedir. Başarı bir hormondur. Bir şeyleri oluşturmak, yönetmek, kar etmek ve düzenlemek size başarı hissi verir. Bu sizi mutlu ve daha etkin biri haline getirebilir. Gayrimenkul danışmanlığında da ofisinizin temel kuralları ve Broker’ınızın mentörlüğü dışında tamamiyle kendi işinizin sahibisiniz.

2- Zamanı Kendiniz Planlarsınız

Zaman paha biçilmez bir kaynak. Geçen zamanı geri döndüremeyiz. Bu kadar kıymetli bir şeyin başka biri tarafından planlanmasına izin veremeyiz. Tek yapabileceğimiz sahip olduğumuz zamanı en uygun şekilde değerlendirmek. Gayrimenkul danışmanlığı sabah 9 akşam 5 tarzı bir iş değildir. Danışmanlar kendi zamanlarını yönetir. İş zaman planlamanızı tamamiyle kendinize göre yapabilirsiniz. Ancak burada çok dikkatli olmalısınız. Kendi işinin patronu olmak daha az çalışmak anlamına gelmez.

3- Düşük Sermaye Gereksinimi

Sermayesiz iş olmaz. Ancak bu sermayenin ne boyutta olacağı girişimci için önemlidir. Gayrimenkul danışmanlığının yeni bir girişimci için en büyük avantajı, diğer iş kollarına kıyasla çok daha küçük bir sermaye ile başlanabilmesidir. Paylaşım sistemi ile ofis kirası, çalışan maaşı, ofis altyapısı gibi sabit giderleriniz olmaz. Gereken sermaye tanıtım, pazarlama ve kişisel gelişim için harcanabilir.

4- Yüksek Kazanç Potansiyeli

Hayat maaşlı bir işte çalışmak için çok kısa. Genel olarak bakıldığı zaman gayrimenkul danışmanı olmanın önemli avantajlarından bir tanesi de elde etmiş olacağınız kazancın tam zamanlı standart işyerlerine oranla çok daha yüksek olması. Emeğinizin karşılığını tam anlamıyla alırsınız. Ne kadar çok çaba gösterirseniz o kadar çok karşılık alacağınızı bilirsiniz.

5- Çevreniz Hızla Genişler

Çevreniz ne kadar geniş ise, iş yaşamınızda karşılaştığınız fırsatlar da o derece çok olur. Çevremizdeki kişiler hayatımızı derinden etkiler. Bu nedenle çevreyi oluşturmak ve canlı tutmak çok büyük önem taşır. Gayrimenkul danışmanı olduğunuzda çevreniz çok daha hızlı genişlemeye başlayacak. Çünkü bu iş aşağı yukarı her gün farklı kişiler ile iletişime geçmemizi sağlamakta.

Kısaca özetlemek gerekirse; Gayrimenkul Danışmanı olmak size kendi hayatınızın kontrolünü verir. Rutinin dışına çıkmanızı sağlar. Çalıştığınız ve çaba verdiğiniz oranda çalışmanızın karşılığını alacağınızı bilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı sürprizler ve yenilikler ile dolu harika bir maceradır.

Ne düşünüyorsunuz?

213 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bursa Sorumlu Emlak Danışmanları Derneği’nin 2021 Yılından Beklentileri

Tarım Arazisi Miras Yoluyla Nasıl Bölünür ?