in

Fark Yaratacağınız 4 Gayrimenkul Pazarlama Taktiği

2021’de siz de bir fark yaratmak için arayış içindeyseniz, bu 4 taktiği mutlaka hayata geçirin.

Gayrimenkul sektöründe etkin olmak için hazırlık yapmak işin % 80’i. Kalan % 20 ise üretkenlik.

2021 ile birlikte gayrimenkul sektörü epey hareketlenecek. Kıran kırana geçecek bir yıl bizi bekliyor. Donanımlı ve hazırlığını kusursuz yapmış Gayrimenkul Profesyonelleri 2021 den anlının akı ile çıkacak.

2020 de yaptıklarınızı sürdürerek etkin olacağınız düşünüyorsanız, kendinizi kandırıyor olabilirsiniz. Çünkü artık karşınızda eski müşteriler, alıcı ve satıcılar yok. Onların da eli artık çok güçlü.

Gayrimenkul piyasasını çok yakından takip ediyorlar. Birçok finansal enstrümanı kullanarak kararlarını daha doğru vermeye çalışıyorlar. Yani eskisi gibi “Lafla Peynir Gemisi Yürümüyor.”

Gayrimenkul mesleğine girenlerin oranı son 5 yılın en üst seviyesine ulaştı. Her erişkin 3 kişiden birisi mutlaka gayrimenkul işine bir şekilde bulaşmış durumda. Gayrimenkul Danışmanlığı mesleği bir kanunla korunmadığı için kimin ne yaptığı, nasıl gelir ürettiği anlaşılacak gibi değil !

Bu kaosun içinde gelir üretmek yaratıcılığı, teknolojiye yatırım yapmayı ve yeni stratejiler geliştirmeyi gerektiriyor.

2021’DE FARK YARATACAĞINIZ 4 GAYRİMENKUL PAZARLAMA TAKTİĞİ

Tüm uluslararası markalar ve yerel markalar işe alım ve danışman yetiştirme konusu ile ilgili deli gibi çalışıyor.

Amaç; Gayrimenkul Pazarından daha çok pay alabilmek.

Bu zorlu rekabette 2021 de siz de bir fark yaratmak için arayış içindeyseniz, 4 taktiği mutlaka hayata geçirin. Aksi halde sektör sizin de üzerinize toprak atabilir.

SMS KAMPANYALARI

Eski efsaneler geri dönüyor. E-posta ve SMS kampanyaları yeniden önem kazanmaya başladı. Bir süredir bu iki ana pazarlama kanalının yerini Whatsapp, Instagram ve Facebook almıştı. Şimdi işler değişti. Müşteriler daha özel bilgi almak istiyorlar. Alıcılar-Satıcılar Herkesin olduğu platformda görülmek ve bilinmek istemedikleri için kendilerine özel gönderilmiş SMS ve E-postaları daha dikkatli ve ilgiyle okuyorlar.

Siz de SMS kampanyası yapmanın ve yönetmenin tekniklerini kısa sürede öğrenin. Bu hususta dışardan hizmet alabileceğiniz gibi, yeni akıllı telefonlarda oluşturacağınız bir kategori yöntemi ile kendiniz de SMS kampanyaları oluşturabilirsiniz.

Ne tür SMS kampanyaları yapabilirsiniz ?

Listenize eklenen bir mülkün can alıcı fotoğrafı ve harekete geçirecek kısa bir not,

Bölgenizdeki fiyat değişimi ile ilgili kısa bir yorum,

Son hizmet verdiğiniz bir müşterinizle fotoğrafınız ve onun sizin hakkınızdaki görüşü,

Vergi tarihlerini hatırlatan mesajlar,

Bölgede en son satılan ve kiralanan mülklerin fiyatları.

Siz kendi yaratıcılığınız ve uzmanlık alanınızı dikkate alarak kişisel SMS kampanyalarınızı tasarlayabilirsiniz. Belki ilk başta bir ajansla çalışmak faydalı olabilir.

VİDEO KLİPLER

Günümüz tüketicisi video seyretmeyi okumak ve dinlemekten çok daha kolay, faydalı buluyor.

Mülk pazarlamanın geleceği videolarda ! Seyretmek hem kolay hem de ikna edici.

Sizin, hemen video klip oluşturmayı öğrenmeniz ve 20-30-40 saniyelik videolar hazırlayıp bunları tüm sosyal medya kanallarında paylaşmanız gerekiyor.

Google video kliplerini çok seviyor. Yaygınlaşmasını istiyor. Bunun birçok sebebi var. Eğer siz düzenli video klipleri üretir ve yayınlarsanız, üstüne bir de Youtube kanalı açarsanız, işte o zaman, arama motorlarında kısa sürede yukarı tırmanır, daha çok müşteri kitlesine erişebilirsiniz.

Video klipleri geleceğin pazarlama kanalları. Bunun sebebi şahsa özel olması ve satışa dönme oranını % 60 artırması. İnsanlar videosunu seyrettikleri bir ürünü satın almaya daha çok eğilim gösteriyorlar.

Bunun arkasında yatan neden ise videoların insan zihninde ürünü hikayeleştirerek yerleşmesini ve kalıcı olmasını sağlıyor. İnsan zihni, hikayeleri hafızada görsel ya da sese oranla daha çok süre saklıyor, daha kolay hatırlıyor. Hatta zihne kazıyor diyebiliriz.

Bu kuvvetli silahı 2021 de kullanmayı öğrenmelisiniz.

GOOGLE REKLAMLARI (GOOGLE ADS)

Maliyeti çok düşük fakat katkısı çok yüksek olan bir pazarlama aracı. Ne yapıp edip Google Ads’i öğrenmeniz gerekecek. Google Ads kullanan rakipleriniz bu gizli silahlarından hiç bahsetmezler.

Eğer rekabette açık ara fark yaratmak istiyorsanız bu dijital pazarlama aracını hemen devreye almanız gerekiyor. Öğrenmesi hiç zor değil. Pazarlama bütçeleri ekonominizi sarsacak boyutta değil. Sadece reklamın doğru tasarlanması ve harekete geçirici olması gerekiyor. Verdiğiniz mesaj merak uyandırmalı ve müşterinizi bir eylem yapmaya motive etmeli. Bu eylem size mesaj atmak, telefon açmak ya da web sitenizi tıklamak olabilir.

Yanlış geliştirilmiş reklam içerikleri ne kadar bütçe ayırsanız da bir sonuç getirmiyor. Google bu pazarlama kanalı için bedava eğitim olanağı sunuyor.

Müşteri beklentilerini ve ihtiyaçlarını doğru analiz ettiyseniz, harika bir reklam kampanyası ile telefonunuz susmayabilir.

Hiç zaman kaybetmeden Google Ads’i öğrenmeye koyulun.

FACEBOOK REKLAMLARI

Bütçeli olarak yayınlayacağınız Facebook reklamları mülklerinizi çok geniş bir kitleye, hatta müşterilerinizin burnun dibine kadar getiriyor. Bu akıl almayacak bir imkan. Emlak Siteleri ile kıyaslandığında açık ara bir fark var.

Facebook reklamları size kitle seçiminde olağanüstü imkanlar sunuyor. İşin püf noktası burası. Hedef kitleyi doğru seçmeyi öğrenmek. Bir de kullandığınız fotoğrafın can alıcı olması. Facebook reklam merkezini kullanmak çok zor değil. Ama siz bir eğitimle başlarsanız paranızı sokağa dökmemiş olursunuz. Alacağınız kısa bir Facebook reklam yönetimi eğitimi ile hiç tahmin edemeyeceğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Facebook reklam merkezinin bir diğer güzelliği ise size Instagram reklamı yapmanızı sağlaması. Yani tek kurşunla iki kuş derler ya. 2021 de Facebook reklamları sizin kesinlikle kullanmanız gereken bir pazarlama kanalı.

Harcayacağınız bütçenin fazlasını geri alıyorsunuz. Tek yapmanız gereken bütçeli reklam vermeyi öğrenmek, hedef kitleyi doğru saptamak ve çarpıcı bir görsel kullanmak.

2021 sonunda başınızı dağlara taşlara vurmayın. Sizi rekabette öne geçirecek bu 4 Gayrimenkul Pazarlama Taktiğini bir an evvel öğrenip kullanmaya başlayın. Branda asmanın ve emlak sitelerine mülk girmenin artık modası geçti. Tüm tanıtım kampanyalarınızı sosyal medya üzerinde yapmalısınız. Ticaret, Sosyal Medya Kanallarında dönüyor.

Eğer ticari gayrimenkul pazarlıyorsanız LinkedIn sizin için önemli bir silah. LinkedIn nasıl kullanacağınızı hemen öğrenin ve ticari mülklerinizi, kendi markanızı pazarlamaya başlayın.

Ne düşünüyorsunuz?

249 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlak Sektöründe Gerilla Pazarlama Nedir ?

En Çok Gecekondusu Olan Şehir İçin Müteahhitlerden Uyarı !