in

Online Hizmetler Konut Alımına Destek Sağlıyor !

Yatırımcılar konut projelerinin takibini, yeni projelerin özelliklerini emlak bürolarının yanı sıra görsel ve yazılı medya reklamlarından ve internet üzerinden yapıyor.

Her Türlü Bilgiye Kolay Ulaşım

Hem yazılı hem de görsel medya içeriklerinin bulunduğu internet hizmetleri, gayrimenkul sektörü için de kullanılıyor. Ajanslar tarafından verilen hizmetler tüketicilerin oturdukları yerden ön bilgi edinmesine imkan sağlıyor.

Kullanıcılar; ihtiyaçlarına, bütçelerine ve ilgi alanlarına göre projeleri araştırabiliyor ve yatırımcı değerlendirmelerini de okuyabiliyor. Bu sitelere reklam veren firmalar da kendilerini ve projelerini tek bir platform üzerinden tüm dünyayla paylaşabiliyor.

İnşaat firmalarının lansmana özel fiyatlarını, indirim, vade ve faiz avantajları gibi fırsatlarını sundukları portallarda projelere ait teknik özellikler de yer alabiliyor. Konut arayanlara yol gösteren online sistemler müşteriler tarafından hak ettikleri değeri görüyor.

Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak suretiyle Türkiye’nin çoğu kentinde yeni başlayan ya da devam eden konut projeleri, lüks konut projeleri, villa projeleri, rezidans ve ofis projeleri yatırımcılara rehber niteliği taşıyor. Online sistemlerle bölge fiyat ve kampanya bilgilerine göre doğru kullanıcıya ulaşmak para ve zaman kazanmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Emlak sektöründe başarıya giden yol pazarlama yeteneğinden geçiyor.

Müşteriyi beklemek yerine potansiyel müşterilere etkili bir şekilde ulaşmaya çalışmak her zaman için başarıyı sağlayacaktır.

Güncel Bilgi Paylaşımının Önemi

Online ilanlarda bulunan bilgilerin güncel olması müşteriler üzerinde olumlu etki oluşturur. Bu aşamada bilhassa görsel barındıran ilanlar her zaman daha avantajlıdır. Hedefin doğru müşteriye ulaşmak olduğu günümüz dijital pazarlama sistemlerinde doğru filtreleme araçları pazarlama alanında da etkili bir başarının yakalanmasını sağlar. Yapılan araştırmalar bilhassa satılık ya da kiralık konut arayan kişilerin bilgi alma aşamasında ilk tercihlerini online sitelerden yana kullandıklarını net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Online konut projeleri aramasının en fazla yapıldığı iller arasında; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Konya, Balıkesir, Samsun, Hatay ve Diyarbakır bulunuyor.

Ne düşünüyorsunuz?

214 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kırşehir Kaman’da Bazı Alanlar Kentsel Dönüşüm Ve Gelişim Proje Alanı İlan Edildi

Boşanma Davalarında Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır ?