in

Sosyal Medyada Kaçınılması Gereken Hatalar !

Gayrimenkul danışmanları için sosyal medya hataları ve bu hataları önlemenin yolları…

Gündelik hayatın bir parçası haline gelen kullanıcıların yoğun olarak vakit geçirdiği sosyal medya, gayrimenkul danışmanları için de pazarlama aracı. Bu pazarlama aracını etkin bir şekilde kullanan danışmanların kazançları şüphesiz artıyor. Ancak sosyal medya kanallarınız profesyonel bir şekilde yönetilmiyorsa bazen bu hususta yanlış kararlar alıyor olabilirsiniz.

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve daha birçok sosyal medya sitesi var. Her biri üzerinde bir sayfa ya da hesap sahibi olmak yeterli değil. Gayrimenkul danışmanlarının, aktif ve tutarlı paylaşımlarla marka imajını güçlendirmesi gerekiyor.

İşte gayrimenkul danışmanları için sosyal medya hataları ve bu hataları önlemenin yolları…

Sosyal Medya Hesaplarına Firma İletişim Bilgilerini Eklememek

Potansiyel müşterilerinizin işini biraz daha kolaylaştırmak ister misiniz ? Firmanızın ismini sosyal medya hesabınıza yazdınız ancak iletişim bilgileri yok ! Müşterileriniz sizi isminizi arama motorlarında aratarak bulabilirler eğer tercih ederlerse ! Sosyal medya hesaplarınızda müşterilerinizin size hemen ulaşabilmesi gerekir. Aynı zamanda sorulan soruları yanıtlamanız da güvenilirliğinizi artıracaktır.

Mesajlara Cevap Vermemek

Yorumlara ve mesajlara her zaman cevap vermeye çalışın, olumsuz yorumları da cevapsız bırakmayın. Olumsuz bir yoruma verilen olumlu yanıt hiç yanıt vermemekten daha iyi bir etki bırakacaktır.

Müşterileriniz verdiğiniz cevaplarla önemsendiklerini hissedecektir. Bu da sizi tercih etmeleri için önemli bir neden. Paylaştığınız ilan fotoğraflarına bazı negatif yorumlar da gelebilir, böylesi durumlarda krizi doğru yönetmeli ve olumlu bir etkileşim gerçekleştirmelisiniz.

Mesaj taleplerini her zaman kontrol etmelisiniz. Eğer bir kullanıcı size mesaj gönderiyor ancak sizi takip etmiyorsa, direkt olarak bir bildirim almazsınız. Böyle bir durumda mesaj bölümünde bir istek görürsünüz. Bu isteklere daima cevap verin, zira bildirim gelmediği zaman unutmak daha kolay olabilir.

Aktif Olmamak Ya Da Çok Fazla Aktif Olmak

Takipçileriniz uzun süre paylaşım yapmayan bir adresi takip etmek istemez. Sürekli paylaşım yapmak ise bir müddet sonra rahatsız edici ve sıkıcı olabilir. Gerçekten nitelikli olduğunu düşündüğünüz paylaşımları günde bir kere yapabilir, Instagram, Facebook hikaye özelliklerini daha sık kullanabilirsiniz.

Örneğin, Instagram’da satılık ev veya kiralık ev fotoğrafları ya da ev satın almak veya kiralamak isteyen kişilere faydalı bilgilerin verildiği infografikler paylaşabilirsiniz. Twitter makaleleri paylaşmak ve sohbetlere katılmak için harika bir kaynaktır. Pinterest ise birçok insanın görsel açıdan ilham aldığı yerdir. Twitter sayfanızda uzman olduğunuz bölgenin emlak fiyatlarıyla ilgili yorumlarınızı paylaşabilir; Pinterest’te ise “Hangi evde yaşamak isterdiniz?” gibi bir başlıkla satılık daire ilanlarınızın fotoğraflarını yoruma açabilirsiniz.

Facebook’ta kısa bir yazınızı paylaşabilir ya da daha ilgi çekici kanal yönetimi için satılık ve kiralık daireleriniz ile ilgili videoları yayımlayabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

234 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İştira Hakkı Ne Demek ?

Ayırma Çapı Nedir ?