in

Bankalardan Satılık Kelepir Konutlar

Normal piyasa şartlarında yüksek fiyatlı olsa da bankalardan uygun fiyatlarla konut satışı yapılabiliyor. Bu konut satış ilanlarını takip edenler, düşük maliyetlerle hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan kelepir konut satışları …

Türkiye’de emlak piyasası son derece zorunlu bir süreçten geçmeye çalışıyor. Bir yandan artan inşaat maliyetleri ile yükselen konut fiyatları diğer taraftan da yeni konut üretimlerinin durma noktasına gelmesi karışık bir piyasa fiyatlamasına neden oluyor. Bir konut satın almak isteyenlerin de çok ciddi maliyetleri gözden çıkarmaları gerekiyor.

Sorunlu bir ekonomik ortamda, uygun fiyatlı konut satışlarına dair araştırmalar yoğunlaştı. Normal piyasa şartlarında yüksek fiyatlı olsa da bankalardan uygun fiyatlarla konut satışı yapılabiliyor. Bu konut satış ilanlarını takip edenler, düşük maliyetlerle hayallerini kurdukları evleri satın alabiliyorlar.

Bankaların ana faaliyet alanı gayrimenkul ticareti değil. Bu konutlar da problemli krediler sebebiyle bankaların mülkiyetine geçiyor.

Bankaların bilançolarında eksi yazan problemli kredilerin meydana getirdiği zararın karşılanabilmesi için de bu konutların hızlı bir şekilde satılması gerekiyor. Bundan dolayı da uygun fiyatlarla konut satışının adresi bankalar olmaya devam ediyor.

VAKIFBANK UYGUN FİYATA EV SATIŞI

Vakıfbank sıklıkla konut satış ilanı yayımlayan bankalar arasında bulunuyor. Zaman zaman bu konut satış ilanları arasında ilginç fiyatlar da bulmak mümkün. Şu anda yayında olan ilanlara göre Osmaniye Merkez’de bulunan 2+0 konut 52 Bin TL’ye, Ankara Çubuk’ta 105 metrekare apartman dairesi 62 Bin TL’ye ve Osmaniye Merkez’de 1+1 konut 41 Bin TL’ye satışa çıkarıldı.

ZİRAAT BANKASI’NDAN SATILIK KELEPİR KONUTLAR

Ziraat Bankası da konut satış ilanları ile uygun maliyetlerle konut sahibi yapmaya devam ediyor. Yayımlanan ilanlar arasında son derece uygun fiyatlar görülebiliyor. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara Keçiören’de 72 metrekare daire 100 Bin TL’ye, Samsun Bafra’da 2+1 daire 65 Bin TL’ye, Kocaeli Başiskele’de 136 metrekare daire 68 Bin TL’ye satışa çıkarıldı.

HALKBANK’TAN DÜŞÜK FİYATA SATILIK KONUTLAR

Uygun fiyata konut satışı yapan bankalardan birisi olan Halkbank da son derece uygun şartlarla konut sahibi olma imkanı sunuyor. Aktif konut satış ilanları incelendiğinde Halkbank’ın çeşitli illerde konut satışı yaptığı görülüyor. Yayımlanan konut satış ilanlarına göre Kütahya Hisarcık’ta 66 metrekare konut 36 Bin TL’ye, Yozgat Yerköy’de 118 metrekare konut 92 Bin TL’ye, Uşak Karahanlı’da 75 metrekare konut 59 Bin TL’ye, Muş Merkez’de 160 metrekare konut 76 Bin TL’ye satışa çıkarıldı.

Ne düşünüyorsunuz?

112 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mirasta Saklı Pay Nedir ?

Termal Otel Yatırımı İçin Arazi Tahsis Edilecek