in ,

Bankaların Satış İhalelerine Nasıl Başvuru Yapılır ?

İnternet üzerinden ilan edilen, ihale ilanları ile satılacağı duyurulan bu gayrimenkuller için müracaat yapacak olan kişiler nasıl bir yol izleyecek ?

Bankalar, kendilerine ait olan gayrimenkulleri satışa çıkarıyorlar.

Peki internet üzerinden ilan edilen, ihale ilanları ile satılacağı duyurulan bu gayrimenkuller için müracaat yapacak olan kişiler nasıl bir yol izleyecek ?

Farklı alanlarda gayrimenkul alımı yapmayı planlayanlar için cazip teklifler arasında bankaların yapmış olduğu satışlarda yer alıyor. Mülkiyeti bankalara ait olan konut, işyeri, dükkan, arsa, arazi, tarla, sıfır ya da ikinci el araç, ticari araçlar sürekli yenilenen ilanlarla satışa çıkarılıyor. İhale usulü yapılan bu satışlarda ise fiyatlar çoğu zaman piyasada bulunan fiyatların altında oluyor.

Bankaların gayrimenkul satışlarına başvuru işlemleri..

Devlet bankaları ve özel bankalar gayrimenkul satışlarını resmi internet siteleri üzerinden yayımlıyor. Bu satış duyurularına bankaların web siteleri üzerinden ulaşabilirsiniz. Söz konusu banka gayrimenkul satış ilanları, çoğunlukla konut alanında oluyor. Bunun dışında işyeri ve arsa satışları da olabildiğince fazla.

Bankaların internet siteleri üzerinden satışlarına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada satılığa çıkarılan gayrimenkul için teklif tutarı, ihalenin ne zaman yapılacağı, sona ereceği gibi bilgiler yer alır.

Bu ihalelere katılmak isteyenler, bankaların web siteleri üzerinden internet bankacılığı prosedürlerini kullanarak ihalelere online teklif verebilirler. Bunun dışında müşteriler bankaların şubelerine giderek ihaleler için tekliflerini sunabilirler. İlk teklife banka tarafından onay verilmemesi halinde yeni bir teklif de verilebilir. Bu sürecin sonunda en yüksek teklifi verenler gayrimenkulü almaya hak kazanır ve banka şubelerine giderek satış prosedürlerini tamamlarlar. Ayrıca talep edilmesi durumunda banka tarafından kredi imkanı da sunulmaktadır.

Ne düşünüyorsunuz?

85 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Emlakçı Yetki Belgesi Nasıl Alınır ?

Yılda 2 Defa Vergi Alınacak !