in

Bütçeye Göre Ev Seçimi Nasıl Yapılır ?

Hayallerinizdeki evi bulmak için iyi araştırmalar yapmanız gereklidir. Peki bütçenizi analiz etmek için ne yapmalısınız ?

Hayallerinizdeki evi bulmak için iyi araştırmalar yapmanız gereklidir. Piyasadaki rakip firmaları analiz ederek sizin için uygununu seçmeniz gerekiyor. Ev seçenekleri arasında bütçe önemli farklar yaratmaktadır. Bütçe fazla değişkenlik gösteren bir olgudur. İyi araştırmalar sonucunda dilediğiniz evi bulabilirsiniz. Peki bütçenizi analiz etmek için ne yapmalısınız inceleyelim.

Gelir-gider Tablosu Oluşturun

Aylık harcamalarınızı hesaplamadığınız sürece bütçe analizi yapmanız çok zor olacaktır. Gelir ve gider tablonuzu oluşturup analiz ettikten sonra maddi kaynaklarınıza göre bir ev seçebilirsiniz. Konut kredisi çekecekseniz bu tablo size daha da yardımcı olacaktır.

Emlak Danışmanından Yardım Alın

İşin uzmanından destek almak her zaman işinizi kolaylaştıracaktır. Evi almayı düşündüğünüz bölgedeki uzman, deneyimli kişilerden yardım almanız daha yararlı olacaktır. İyi bir emlak danışmanı taleplerinize göre olan evi size sunacaktır. Hayalinizdeki evin yaşını, metrekaresini, konumunu, oda sayısını, merkezi ya da merkezi olmamasını, bahçeli ya da bahçesiz gibi birçok opsiyonu danışmanınıza aktarmanız gerekecektir.

Emlak İle İlgili Uygulamaları Takip Edin

Bu programları düzenli olarak izleyerek kampanyalı ve daha uygun fiyatlı evleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda birçok emlak firmasıyla da iletişime geçerek ayrıntılı bilgileri alabilirsiniz. Bütçe filtrelemesi, evin özellikleri gibi seçenekleri belirleyerek kendinize uygun evleri size sunacaktır.

Ne düşünüyorsunuz?

244 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Deprem Konutlarının Teslim Tarihi Açıklandı !

Emlak Vergisi 2. Taksit Ödemesinde Son Günler !