in

Devletten 0.96 Faizle Konut Kredisi Desteği

Vakıfbank kentsel dönüşüm konut kredisi paketi kapsamında devletin faiz desteği ile düşük faizli kredi kullanma imkanı sunuldu.

Vakıfbank yeni destek kredisi kampanyası duyurusunu yaptı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Vakıfbank arasında atılan imzalar akabinde bankanın ideal konut kredisi faiz oranı yüzde 0.96 seviyesine çekildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kentsel dönüşüm faiz desteği kapsamında Vakıfbank üzerinden kentsel dönüşüm kredisi çeken kişiler düşük faizle depreme dayanıklı konut sahibi olma imkanı elde edecekler. Üstelik düzenlenen kampanya kapsamında 120 ay vadeli olmak suretiyle taksitle ödeme kolaylığı da sağlanacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ NEDİR, KİMLER KREDİ ÇEKEBİLİR ?

Vakıfbank tarafından başlatılan kampanya kapsamında kentsel dönüşümde maddi problemlerin aşılması amaçlanıyor. Afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsadığı konutlar için verilen kredilere kentsel dönüşüm konut kredisi adı verilmektedir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu kredi paketi kapsamında; konutlarını tekrar inşa etmek isteyen hak sahiplerine, riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı ya da sınırlı ayni hak sahiplerine, konutu riskli yapı olarak tespit edilen ve farklı bir ev almak isteyen maliklere faiz desteği vermekte, böylece düşük faizli konut kredisi kullanma imkanı sunulmaktadır.

VAKIFBANK KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Normal kredi paketinde Vakıfbank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,37 olarak uygulanmakta olup bu oran üzerine devlet desteği olarak verilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı faiz desteği rakamı düşülmektedir. Bu kredi paketinde Kentsel Dönüşüm Konut Yapım Kredisi ve Kentsel Dönüşüm Bitmiş Konut Kredisi olmak suretiyle 2 ana kategoride başvurular kabul edilmektedir.

A sınıfı verimlilik sınıfında bulunan konutlardan alan kişiler için Vakıfbank konut kredisi faiz oranı devlet teşviki sonrası yüzde 0.96 olarak uygulanırken, B sınıfı verimlilik sınıfı konutlar için yüzde 1 ve standart konutlar için ise yüzde 1,04 olarak uygulanmaktadır. Vakıfbank konut kredisi başvurusu Vakıfbank şubeleri üzerinden kabul edilmekte olup söz konusu kredi paketinden yalnızca kentsel dönüşüm kira yardımı almayan kişiler faydalanabilmektedir.

Ne düşünüyorsunuz?

98 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Taş Ev Nasıl Yapılır ?

Bazı Tasarruf Finansman Şirketlerinin İntibak Süreleri Uzatıldı !