in ,

Dijital Gayrimenkul Nedir ?

Dijital Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Yatırım söz konusu olduğunda dijital gayrimenkul alımı listenizin başında olmayabilir. Fakat doğru yapıldığında dijital gayrimenkul yatırımları size sürekli pasif gelir sağlayabilir. Portföyünüzün bir kısmını dijital mülklere ayırarak piyasa değişkenlerinden daha az etkilenen bir gelir akışı oluşturabilirsiniz.

Dijital Gayrimenkul Nedir ?

Dijital gayrimenkul kar için alıp satabileceğiniz herhangi bir dijital varlıktır. Bu dijital varlık bir internet sitesi, alan adı, sosyal medya hesabı ya da tekrar satış değeri olan başka bir online varlık olabilir. Dijital gayrimenkulün en önemli farkı varlıkların somut olmaması ve onları görememenizdir. Ancak bu varlıklar gerçeğinden daha çok kazandıran yatırımlardır. Örneğin bir e-ticaret internet sitesinin ortalama satış fiyatı, aylık karının 10 ila 24 katıdır ve internet sitelerinin milyonlarca dolarlık satış yaptığını da gözden kaçırmamak gerekir.

Dijital gayrimenkulünüz anında paraya dönüşebilir.

Dijital gayrimenkulün likiditesine bakacak olursak, ki bu bir yatırımı nakde çevirebilme kolaylığıdır, dijital gayrimenkul online varlıkları nispeten kolay bir şekilde alıp satabileceğiniz için birçok geleneksel yatırımdan daha çok likidite sunar. Örneğin varlığınızı bir pazaryerinde satışa çıkarırsanız bir hafta içinde ilgili teklifleri almaya başlarsınız. Dijital gayrimenkulünüz olan varlığınız anında görüntülenebilir ve alıcıların e-posta ya da mesajlaşma yoluyla tüm sorularını cevaplayabilirsiniz.

Dijital gayrimenkulü daha kesintisiz hale getiren diğer şeyler ise varlıkların kısa sürede aktarma işlemi yapılabilmesi ve güvenilir ödemelerin alınmasıdır.

Dijital gayrimenkule nasıl yatırım yapılır ?

Dijital gayrimenkul deyince akla online konut alım ve satımı gelse de internet sitesi yönetimleri de bu yeni nesil alanda yer alıyor. Bu nedenle ilk olarak yaygın ve basit yoldan yatırım yapılan web site alımlarından bahsedeceğiz.

Sıfırdan bir varlık inşa edebilir veya mevcut bir işletmenin varlıklarını satın alabilirsiniz. Yani yeni bir internet sitesi veya işletmeye uygun hazır bir internet sitesi alabilirsiniz. Örneğin, sıfırdan bir dijital varlık -bu bir emlak satışı üzerine iş yaptığınız internet sitesi olabilir- oluşturmak için oldukça az yatırım gerekir ancak biraz yorucudur. Öncelikle satış adresinize trafik kazandırmak ve sitenin değerini artırmak istiyorsanız sitenizin yönetimini günlük olarak yapmanız gerekir. Diğer yandan hazır bir internet sitesi satın almak büyümek için faydalanabileceğiniz internet sitesi trafiğini, e-posta listelerini, pazarlama çabalarını, programları vb. devralacağınız anlamına gelir.

Böylece bir internet sitesi oluşturarak veya internet sitesi satın alarak trafiklerinden nakit kazanç sağlayabilirsiniz. Başarılı internet sitesi için Google ve müşterileriniz size para öder.


Bu makaledeki bilgi ve açıklamalar, ziyaretçilerin faydalanması amacıyla ücretsiz sunulmaktadır. Sitede yer alan tavsiyeler, ticari satış veya alım tavsiyesi içermez. Her hangi bir ticari işlemde, yetki belgeli gayrimenkul danışmanlarından ve/veya hukukçulardan destek alınması tavsiye edilir.

Ne düşünüyorsunuz?

265 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kira Artış Oranı Ocak 2022

Gotik Mimari Nedir ? Özellikleri Nelerdir ?