in ,

Emlak Konut GYO Hisseleri Teknik Analiz Raporu

Emlak Konut GYO hisseleri için yeni teknik analiz raporu yayımlandı.

Son dönemde gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketleri yüksek getiri oranları ile yatırımcıların radarına girmeyi başardı. Özellikle de gündemde olan Kanal İstanbul projesinin ihalesinin yapılması durumunda GYO hisseleri için sert yükseliş beklentisi hisselere olan ilgiyi arttırıyor.

KANAL İSTANBUL İHALESİ GYO HİSSELERİ İÇİN YÜKSELİŞ BEKLENTİSİ OLUŞTURDU !

Muhalefet ile iktidarı sıklıkla karşı karşıya getiren Kanal İstanbul projesi EKGYO hisseleri başta olmak suretiyle Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı şirketleri için de yukarı yönlü yükseliş beklentisi oluşturdu. Ekonomistler tarafından yapılan değerlendirmede projenin resmi onayının verilmesi ve ihaleye çıkılması halinde kanalın etrafında kurulacak olan dev şehir sebebiyle inşaat sektöründe büyük bir şahlanma ve yükseliş yaşanabileceği, bunun da hisselerde talebi ve beklentileri arttırdığı belirtiliyor.

EMLAK KONUT EKGYO TEKNİK ANALİZ

An itibari ile Emlak Konut hisseleri, borsada yaşanan yoğun satış baskısı sebebiyle yaşanan düşüşten etkilendi. Yaşanan düşüşün sonrasında 2.32 TRY değerine gerileyen EKGYO uzun süredir yaşamış olduğu yükseliş trendine de ara vermiş oldu. Bugün açılışta 2,32 TRY değeri ile güne başlayan hisseler gün içerisinde en düşük 2,30 ve en yüksek 2,35 TRY seviyesine ulaştı.

EKGYO Temettu % 0.87 olarak açıklanırken hissenin önceki kapanışı 2,34 olarak gerçekleşmişti. Piyasa değeri en fazla takip edilen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketleri arasında ilk sıralarda bulunan EKGYO için 5 ve 22 günlük dinamik göstergeler incelendiğinde hisse senetlerinde aşağı veya yukarı yönlü bir dinamiklik beklenmediği dile getirildi.

Ne düşünüyorsunuz?

91 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Yazlık Bölgelerin Konut Satış Ve Kira Analizi

Pandemide Zenginleşen Ülkeler