in

Evin Tamamına Kredi Veren Bankalar

Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır ?

Konut kredisi almak isteyen ancak peşinatı olmayanlar artık kredi alabilecek. Bankalar tarafından alınacak olan konutun yüzde yüzüne kadar kredi veriliyor. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunarak ev alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evin Tamamına Kredi Nasıl Alınır ?

Bankalar tarafından evlerin yüzde yüzüne konut kredisi verilmemektedir. Bu kapsamda konut sahibi olmak isteyenler, konutun değerinin %25’ini karşılaması gereklidir. Bankaların mortgage sistemlerinde uzun vadeli verilen kredilerde yüzde %25 peşinat ödeme şartı bulunmaktadır. 100.000 TL değerinde bir konutun ekspertiz değerinin %75’ine kadar konut kredisi veren bankalar geri kalan % 25’lik kısmına denk gelen 25.000 TL. tutarını peşinat olarak istemektedir. Peşinat ödemeleri tüketiciye dosya masrafı ve aylık taksit tutarının düşük olması gibi avantajlar sağlamaktadır.

Evi İpotek Göstererek Peşinat Ödemeden Kredi Alma

Bankalar peşinatsız mortgage verirken mutlaka sizden ya satın alınacak olan konutu veya mevcut konutunuzun ipotek edilmesini talep edecektir. Bazı bankalar da ikisini birden ipotek ettirerek peşinatsız konutun %100’üne mortgage vermektedir.

Peşinatsız Kredi Almak Avantajlı mıdır ?

Peşinatsız konut kredisi kullanırsanız bazen avantaj bazen dezavantaj sağlamış olacaksınız. Alacağınız peşinatsız konut kredisinde;

Dosya masrafı,
Ek masraflar,
Ekspertiz ücreti,

artış gösterir ve vadeye bölündüğünde daha fazla masraf ödemiş olursunuz. İhtiyaç kredisi alarak peşinatsız kredi alırsanız aylık taksit ödemeleriniz ihtiyaç kredisi ödemeleri ile birleşerek taksit ödemeleriniz artış gösterir. Peşinatsız konut kredisinin avantajı ise mesela daha kısa süre içinde devletdestekli.com taşınmazlarınızı yatırıma dönüştürebilir, yazlık yada tarla, arsa gibi taşınmazlarınızı ipotek göstererek yaşadığınız yerden ev alabilirsiniz. Mortgage kredisi için gerekli olan peşinatı biriktirene kadar kira ödemelerinizi yapmanıza gerek kalmaz ve serbest meslek sahibi iseniz yüksek bir miktar vergi avantajı elde edebilirsiniz.

Garanti Bankası Yüzde 100 Mortgage Kredisi Veriyor Mu ?

Yüzde 100 Mortgage veren Garanti bankası bu aşamada sizin ilk tercihiniz olabilir. Bankanın tüketicilere sunmuş olduğu % 100 mortgage ile satın alınacak olan ve hali hazırdaki evin ipotek edilmesi ile 240 aya varan sabit faiz oranları ile konut kredisi vermektedir. Tamamen krediyi alacak kişinin seçimine kalmış olan bu mortgage sistemi ile uzun vadede düşük faiz oranları ile konut sahibi olmanız için yardımcı olmaktadır. Detayları ve kredi hesaplamalarını buradan öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Peşinatsız Evin Tamamına Kredi

Ziraat Bankası tarafından konut kredisi almak isteyen kişiler, 120 aya varan vade imkanları ile konut sahibi olabilirler.

500.000,00 TL ve altında olan evlerin ekspertiz değerinin yüzde 90’ı kadar,
500.000,00 TL’nin üzerinde olan evler için ise ekspertiz değerinin yüzde 80’i kadar kredi verilmektedir.

Konut kredisi için gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Banka tarafından gerekli görülmesi durumunda ek teminat talep edilebilir. Ayrıca, bankanın müşterilerine hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası ürünlerini de sunmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi alacak kişiler aşağıdaki tabloyu inceleyebilir.

Vakıfbank Evin Tamamına Kredi Veriyor mu ?

Vakıfbank alacağınız evin tamamına kredi vermemektedir. Ancak, satın alacağınız konut için Sermaye Piyasası Kurulu lisanslı ekspertiz firmalarının belirleyeceği ekspertiz değerinin;

A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin yüzde 90’a
B sınıfı konutlar için, 500.000,00 TL ye kadar yüzde 90’ına
500.000,00 TL. üzerinde ise yüzde 85’ine kadar banka tarafından onay verilmesi halinde konut kredisi kullanabilmeniz mümkün.

Akbank Yeni Evim Mortgage

Akbank konut sahibi olmak isteyen müşterilerine evin değerinin yüzde 100’üne kredi kullandırmaktadır. Mevcut evini satıp yeni bir konut almak isteyenler, aylık sabit geliri olan maaşlı çalışanlar ve minimum gelirli serbest meslek sahipleri 120 ay vadeli bu krediden yararlanabilirler. Sabit faizli olan kredisini aylık eşit taksitler ile ödeme imkanınızda bulunmaktadır. Yıldan yıla aylık geliriniz yalnızca enflasyon kadar artsa bile taksit ödemelerinizin gelire oranı düşeceği için aylık daha rahat ödeme yaparsınız. Ayrıca, ara ödeme yaptığınızda %2 komisyon ödemezsiniz.

Yapı Kredi Alacağınız Evin Yüzde 100′üne Mortgage

Bankalar genellikle konut alımlarında hesaplanan ekspertiz değerinin genellikle yüzde 80’ine kadar kredi verirler. Kalan yüzde 20 ’lik kısım için ise peşinatınızın olması gereklidir. Ancak bazı bankalar peşinatı olmayan müşterilerinin mağdur olmasını önlemek amacı ile, konutu ipotek ettirmek kaydı ile yüzde 100′ üne kadar kredi kullandırabiliyor. Yapı Kredi Bankası’na 120 aya varan vadeli kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki evraklar gerekiyor;

T.C. kimlik belgesinin fotokopisi
Gelir belgesi
Almayı planladığınız evin tapusu
İkametgah belgesi veya kredi çekmek isteyen şahsın adına düzenlenmiş olan faturadır.

QNB Finansbank ve Denizbank tarafından verilen peşinatsız kredilere de müracaat edebilirsiniz.

Peşinatınız yoksa üzülmeyin. Bu bankaların kampanyaları 2021 yılında da devam edecek. Almak dilediğiniz evin tamamına kredi çekmek için bankaların talep ettiği evraklar ile size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

259 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Sokak İsimlerini Halk Belirleyecek !

Kamu İhalelerinde Yeni Düzenleme !