in

Halkbank’tan Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olma hayali kuranlar kendilerine uygun maliyetlerle konut kredisi veren bankalara dair kapsamlı araştırmalar yapmaya devam ediyorlar. Konut kredisi kullanırken ilk akla gelen bankalar genelde kamu bankaları oluyor.

Bu kapsamda konut kredisi kullanmak isteyenler ilk olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın konut kredisi kampanyalarını araştırıyorlar.

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut kredisi kullanırken tercihlerini Halkbank’tan yana kullananlar bazı fırsatları da elde etmiş oluyorlar. Öncelikle bankacılık piyasasının altında maliyetlerle kredi çekenler konut sahibi olma hayallerini düşük maliyetler karşılığında gerçekleştirebiliyorlar. Bu şekilde konut sahibi olmak isteyenler birikimlerinin üzerine ekledikleri konut kredisi tutarları ile ev satın alabiliyorlar.

ESNEK ÖDEME OPSİYONU

Halkbank konut kredisi kampanyasının önemli avantajlarından birisi müşterilere sunulan esnek ödeme seçenekleri oluyor. Müşteriler bankaya konut kredisi başvurusunda bulunduklarında kendilerine bazı ödeme avantajları sunuluyor.

Dileyen müşteriler standart, aydan ayda eşit taksitli olarak bir kredi ödeme planı tercih edebiliyorlar. Ancak bazı müşteriler gelirlerine ve nakit akışlarına göre 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve ara ödemeli şekilde ödeme planı tercih ederek kredi geri ödemelerinde bütçelerini zorlamadan bir planlama yapabiliyorlar.

100 BİN TL KONUT KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank’tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,38 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kredi faizi ile 120 ay vadeli 100 Bin TL’lik konut kredisi maliyet hesaplaması yapıldığında aylık taksit tutarı 1.710 TL oluyor.

Yine bu kredinin toplam maliyeti de banka tarafından yapılan açıklamaya göre 205.224 TL. Ancak bu maliyete ekstra maliyet anlamına gelen gecikme faizleri eklenmiyor. Gecikme faizi ödememek için müşterilerin kredi taksit ödemelerini aksatmamaları gerekiyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR ?

Halkbank’tan konut kredisi kullanmak için başvuru yapmak isteyenler bu işlemleri banka şubeleri vasıtasıyla gerçekleştirebiliyorlar. Ardından satın alınacak ev için ekspertiz raporu hazırlanıyor. Kredinin onay süreci de bu ekspertiz raporu ile netlik kazanıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

89 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kararla Başvuru Süresi Uzatıldı

Dekorasyonda Beyaz ve Ahşap Uyumu