in

Hangi Katılım Bankları Konut Satışı Yapıyor ?

Katılım bankalarından finansman destekli konut satışları…

Katılım bankaları da özel bankalar ve kamu bankaları gibi kendilerine ait konutları satışa çıkarıyorlar. Katılım bankaları üzerinden yapılan satışların farkı ise satışın faizsiz bankacılık statüsünde yapılması ve faizsiz bankacılık işlemleri ile finansman desteği sağlanması. Katılım bankaları bu satışlara Şubat 2021 döneminde de listelerini yenilenerek devam edecekler.

Türkiye’de faizsiz bankacılık kullanım oranlarının artmasıyla beraber katılım bankalarının sunmuş olduğu hizmetlere ilgi de arttı.

Vatandaşların önceden özel bankalar ve kamu bankalarından aşina oldukları gayrimenkul satışları, katılım bankalarından da sağlanıyor. Tüm katılım bankaları kendilerine ait olan konut, arsa, işyeri, ev ve diğer taşınmazları satışa çıkardı.

Hangi Katılım Bankaları Konut Satışı Yapıyor ?

Tüm katılım bankaları kendilerine ait resmi sitelerinden yapmış oldukları duyurular ile konut satışları gerçekleştiriyorlar. Hem kamu katılım bankalarından hemde özel katılım bankalarından konut alımı yapmak mümkün.

İşte konut satışı yapan katılım bankaları…

Türkiye Finans Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Emlak Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Albaraka Türk Katılım Bankası

Bankaların Konut Satışları Nasıl Olur ?

Bankalar kendilerine ait taşınmazları resmi sitelerinden ilan ederler. Müşteriler bankaların resmi sayfalarından ilan edilen bu satış listelerinden kendilerine uygun olan gayrimenkulleri bulabilirler. Kendisine uygun gayrimenkulü bulan vatandaş banka şubelerinden ya da internet bankacılığından açık artırmaya dahil olmak için müracaat eder. Başvuruların sonrasında ilgili gayrimenkul için belirlenen geçici teminat bedeli bankaya yatırılır. Ardından açık artırmaya teklif verilir. En yüksek teklifin verilmesi halinde gayrimenkulü alma hakkı oluşur ve banka şubesi üzerinden devir teslim işlemleri gerçekleştirilir.

Özel Finansman Desteği Sunuluyor…

Tüm katılım bankaları müşterilerinin kendi gayrimenkullerinden almaları halinde özel finansman sağlarlar. Ancak bu alanda en özel ve ideal fırsat, Türkiye Finans Katılım Bankası tarafından sunuluyor.

Banka müşterilerinin 60 ay vadeli finansmanlarına yüzde 0.69, 120 ay vadeli finansmanlarına ise 0.79 ile konut finansmanı sağlıyor. Bu kampanya 2021 yılının devam eden ideal kampanyalarından biri olarak dikkat çekerken ilan edilen kampanya sadece bankanın kendi gayrimenkullerinin satışında geçerli oluyor.

Bankaların Gayrimenkul Satış Listelerine Nasıl Ulaşılır ?

Bankaların gayrimenkullerine dair tüm listeler, yine bankaların gayrimenkul sayfalarında duyurulur. Bankaların resmi sitelerine giriş yapan adaylar daha sonra kampanyalar, gayrimenkul satışı gibi sekmeler üzerinden satış listelerine ulaşabilirler.

Ne düşünüyorsunuz?

207 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Avrupa’da En Popüler 10 Turistik Yer

İkamet Şartı Olmayan Toki Konutları