in

Kamu Bankalarından 10 Bin TL Destek Kredisi

Devlet bankaları yaz dönemine özel yeni destek kredisi paketlerini birbiri ardına duyurmaya devam ediyor.

Yükselen faiz oranları ile hem bankalardan kredi çekmek zorlaştı hem de vatandaşın bankalara ödeyeceği faiz yükü ağırlaşmış oldu. Durum böyle olunca gözler tekrar kamu bankalarının kredi kampanyalarına çevrildi.

Pandemi döneminde vermiş oldukları ucuz kredi destekleri ile vatandaşların en büyük destekçisi olan devlet bankaları yaz dönemine özel yeni destek kredisi paketlerini birbiri ardına duyurmaya devam ediyor. Ziraat Bankası 10 bin TL kredi paketinin sonrasında Vakıfbank 10 bin TL kredi ve Halkbank 10 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyaları da duyuruldu.

Hatırlanacağı üzere pandemi döneminde kamu bankaları sıklıkla ucuz kredi kampanyaları düzenlemiş, bireysel temel ihtiyaç destek kredisi paketi ile yüzde 0.49 oranı ile konut kredisi paketi ile ise yüzde 0.64 faiz oranı ile konut kredisi desteği sağlamıştı. Yine anlaşmalı otomobil markalarının yerli araç modelleri için de 0.49 taşıt kredisi desteği sağlamıştı. Şu anda geçerli olan ihtiyaç kredisi faiz oranları ise şöyle sıralandı;

ZİRAAT BANKASI 10 BİN TL KREDİ KAMPANYASI !

Devlet bankaları arasında bulunan ve Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin en fazla tercih ettikleri bankalar arasında yer alıyor. Ziraat Bankası hem çalışanlara hem de emeklilere özel ihtiyaç kredisi kullanma imkanı sunarken çalışanın artısı tüketici kredisi ve emeklinin artısı tüketici kredisi paketinde uygulanan faiz oranını yüzde 1.51 olarak ilan etti.

Bu oran üzerinden 36 ay vadeli 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan kişilerin aylık taksit ödemesi 380,58 lira olarak gerçekleşecek. Şu anda kamu bankaları arasında ideal ihtiyaç kredisi veren banka Ziraat Bankası olarak öne çıkarken yüzde 1.51 oranı ile rakiplerini geride bıraktı.

Ne düşünüyorsunuz?

91 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

İş Bankasın’dan 6 Ay Ertelemeli Konut Kredisi

Bazı Bölgeler ‘Kesin Korunacak Hassas Alan’ İlan Edildi