in

Kamu Bankalarından Uygun Faizli Konut Kredisi Desteği

Ziraat, Vakıfbank, Halkbank, uygun maliyetlerle konut kredisi vermeye devam ediyor. Kamu bankalarından 150 Bin TL konut kredisi kampanyası …

Türkiye’de konut sahibi olma hayali, evi olmayan yaklaşık her vatandaş tarafından kuruluyor. Bu hayal için oluşturulan birikimlerle ilk iş olarak konut satın alma eyleminde bulunuyorlar. Kredi kullanarak konut sahibi olmak isteyenlere kamu bankaları tarafından finansal destekler sağlanıyor.

KAMU BANKALARINDAN UYGUN FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Kamu bankaları tarafından uygun faizlerle konut kredisi verilmeye devam ediliyor. Müşterilere hem esnek ödeme hem de uygun faiz imkanı tanıyan kamu bankaları konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürmek için destek oluyor.

Konut satın almak isteyenler konut kredisi ile çektikleri parayı birikimleriyle birleştirerek konut satın alma işlemini tamamlıyorlar. Uzun vade ile kullanılan bir kredi olması nedeniyle minimum bir faiz oranı değişimi, kredinin toplam maliyetinde çok büyük bir etki yaratıyor. Keza, çok önem arz eden bu unsur, uygun faizlerle konut kredisi veren kamu bankalarının daha fazla tercih edilmesine neden oluyor.

HALKBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank konut kredisi kampanyasına göre müşteriler aylık yüzde 1,38 faizle konut kredisi çekebiliyorlar. Bu kampanya ile 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya vade süresince her ay 2.565 TL taksit ödüyorlar. Bu konut kredisinde toplam maliyet ise 309.899 TL.

VAKIFBANK 150 BİN TL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Vakıfbank konut kredisi kampanyasından faydalanan müşterilere banka tarafından uygulanacak olan aylık faiz yüzde 1,37 olarak açıklandı. 120 ay vade opsiyonu ile 150 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 2.554 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu taksit ödemelerinin sonuna gelindiğinde ise müşteriler 150 Bin TL konut kredisi karşılığında bankaya toplam 308.682 TL ödemiş oluyorlar.

ZİRAAT BANKASI 150 BİN TL KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası, konut kredisi için, aylık yüzde 1,37 kredi faizi uyguluyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanıldığında ise aylık kredi taksitleri 2.554 TL oluyor. Bu şartlarda kullanılan bir konut kredisinin toplam maliyeti ise 308.164 TL.

Ne düşünüyorsunuz?

182 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Milli Eğitim Bakanlığı İzmir ve Adana İli Sınırları İçerisinde Okul İnşa Ettirecek

TOKİ, Isparta Sütçüler’de Konut İnşa Ettirecek !