in

Ziraat Bankası’ndan 0.99 Faiz Oranlı 180 Ay Vadeli Kampanya !

Ziraat Bankasının internet sitesinden kredilere dair gerekli bilgilendirme yapıldı. Konut kredisinde her bir müşteri yalnızca bir kere faydalanabilecek.

Bankaların faiz oranların düşmesi ile birlikte güncel konut kredisi faiz oranlarıyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler, Ziraat Bankası konut kredisi ödeme planı için araştırmalara devam ediyor.

Ziraat Bankası Yeni Kredi Kampanyasını Duyurdu

3 Temmuzdan itibaren başlayan konut kredisi kullanımı İstanbul, Ankara, İzmir şehirleri için 750 bin TL, diğer şehirler için 500 bin TL limit ile başlayacak. 0,99 faiz oranıyla kullanılacak olan konut kredisinde, 180 aya kadar vade seçeneği olacak. İsteyen vatandaşlar hemen ödemeye başlayacak, ancak isteyenler 1 yıl sonra ödeme yapabilecek.

Ziraat Bankasının web sitesinden kredilere dair gerekli bilgilendirme yapıldı. Konut kredisinde her bir müşteri yalnızca bir kere faydalanabilecek. Sıfır veya ikinci el konut alımına yönelik 12 aya kadar ödemesiz olarak ‘Avantajlı Konut Kredisi’ paketinden de faydalanabilecek. Paket kapsamında; yeni ( sıfır ) ve ikinci el konutlar için İstanbul, Ankara ve İzmir azami 750 bin liraya kadar; diğer şehirlerde ise azami 500 bin liraya kadar kredi kullanabilecek. Müşterilerin tercihlerine göre ödemesiz dönem vadesi daha da kısa olacak.

0,89 faiz oranı ile sıfır konut, 0,99 faiz oranı ile ikinci el ev satın alabilecek olan vatandaşlar, 180 ay vade ve 1 sene ödemesiz bir dönemden yaralanabilecek.

Ödeme Planı Nasıl Olacak ?

300 bin liralık bir konut kredisi 180 ay vadeli bir şekilde çekildiğinde, ev eğer sıfır ise 6 ay ödemesiz kredide aylık taksit 2 bin 930 lira olacak. Toplam geri ödeme 509 bin 900 lira olacak. Konut ikinci el ise 6 ay ödemesiz kredi çekildiğinde aylık taksit 3 bin 150 lira olarak ödenecek. Toplam geri ödeme tutarı da 547 bin 790 liraya ulaşacak.

Sıfır konutta faiz yüzdesi 0,89 ikinci elde ise yüzdesi 0.99 ve 6 aya kadar geri ödeme olmadığında taksit ödemesi 174 ay olacak. Sıfır ya da ikinci el konutta 12 aya kadar ödemesiz geri çekilebilir. 180 ay vadeli 300 bin liralık konut kredisi eğer 12 ay ödemesiz çekilmek istenirse sıfır konutta taksit 3 bin 70 liraya denk gelecek.

Sıfır konutta 6 ay geri ödemesiz seçeneğinde aylık taksiti 150 lira, toplam geri ödeme de 3 bin 760 lira daha az oluyor. Sizlerde bu şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, hemen başvurunuzu yapabilir ve alacağınız ev için konut kredisi çekebilirsiniz.

Ne düşünüyorsunuz?

99 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Faizsiz Konut Şirketlerinin Tasfiyesinden Sonra Çiftlik Bank Paniği

Aile Konutu Şerhi Nasıl Konulur, Nasıl Kaldırılır ?