in

Ziraat Bankası’ndan Ortak Konut Kredisi !

Kredi paketinin esas amacı tek başına konut alamayanlara ortak konut kredisi sunarak ödeme kolaylığı sağlamak.

Ziraat Bankası konut almak isteyenlere özel bir kredi paketi sunuyor. Kredi paketinin esas amacı tek başına konut alamayanlara ortak konut kredisi sunmak. Ortak konut kredisi kullanan kişiler kendilerine düşen payı ödeyerek konut sahibi olabiliyorlar.

Ev Alacaklara Özel Ortak Konut Kredisi

Ziraat Bankası müşterilerine farklı bir kredi olanağı sunuyor. Bu kredi kampanyası ile çok sayıda müşteri ortak konutu kredisi kullanabilecek. Sunulan bu kredinin amacı tek başına konut alma imkânı olmayanların yada yatırım amaçlı ortak konut almak isteyenlerin krediye ulaşmalarını sağlamak.

Konut Kredisi Kullanımında Süreç Nasıl İşliyor ?

Bankanın sağladığı bu konut kredisi kampanyası ile akrabalar, eş, dost tanıdıklar herhangi bir konut için bankaya ortak konut kredisi başvurusunda bulunuyorlar. Ortaklar belli bir tutardaki peşinatı aralarında ödüyorlar. Geriye kalan rakam banka tarafından konut kredisi olarak sağlanıyor.

Konut kredisi taksitleri her ortak için tek tek belirleniyor. Ayrıca ödemeler tek tek yapılıyor. Bu kapsamda vatandaşlar düşük taksitlerle ortak konut yatırımı yapmış oluyorlar. Aileler böylece konut alma imkanı yakalıyorlar.

Bankanın Resmi Web Sitesinden İlan Edilen Kredinin Özellikleri

Ortak konut kredisine başvuru yapacak olan kişilerin düzenli geliri olması gerekiyor. Ortak konut kredisi en az 2 kişiden en çok 5 kişiden oluşmaktadır. Müşterilerin isteğine göre ortak konut kredisi ortaklardan biri, birkaçı veya tamamına kullandırılabilmektedir. Ödemeler bir kişi üzerinden ya da herkes için tek tek olabilir. Krediye konu gayrimenkul üzerine ipotek tesis edilir. Ayrıca banka gerekli görülmesi durumunda ek teminat talep eder.

Ne Kadar Kredi Kullanılır ?

Ziraat Bankası ortak konut kredisi limiti; ekspertiz değeri 500.000 TL ve altında olan konutların yüzde 90’ı kadar. Yani 500 bin TL’den ucuz konutlar için yalnızca yüzde 10 peşinat ödeniyor. 500 bin TL’den pahalı konutlar için ise ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar kredi sağlanıyor, peşinat tutarı da yüzde 20 oranında gerçekleşiyor.

Ne düşünüyorsunuz?

103 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hazineye Ait 21 Adet Taşınmaz İhale İle Satılacak

AVM GAR Projesi İptal Edildi !