in

80′ lerde Milyonları Ekrana Bağlayan Ünlü Dansçı Yasemin Evcim Şimdi Emlak Danışmanlığı Yapıyor

Yasemin Evcim Emlak Danışmanı Oldu.

80' lerde Milyonları Ekrana Bağlayan Ünlü Dansçı Yasemin Evcim Şimdi Emlak Danışmanlığı Yapıyor voorgo.com

Kulağa tuhaf geliyor belki ama bir zamanlar ekranda gece yarısı jimnastiği yapılırdı.Gece jimnastiği yapan isimlerden bir tanesi de Yasemin Evcim’di. Öyle ki gece jimnastiğiyle bir gecede ünlü oldu Yasemin Evcim. Onu değil, amcasının oğlunu tanımıştık ilk kez. Coşkun Evcim’ di genç dansçının adı. Sonra 28 yaşındayken aramızdan ayrılıp gitti.

Yasemin Evcim, 1989′ da Yaşar Alptekin ile birlikte Lambada isimli bir filmde de oynadı. O yıllarda Türkiye için çok yeni olan bu uygulama ile milyonları ekrana bağlamıştı.

Aşık olunca televizyonu bıraktı.

Ünlü dansçı, aşık olunca 90’ ların sonunda her şeyi bir kenara bıraktı ve işadamı Sabri Yiğit’ le evlenerek Amerika’ ya taşındı. Doğum sonrası Türkiye’de Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü tamamladı. Evcim, sonrasında eşiyle 2002 yılında Fransa’ ya yerleşti ve burada da Sorbonne Üniversitesi’ nde Fransızca okudu.

Evcim “ Çocukları hem büyüttüm hem de okudum.Onların dünya insanı olmasını diledim. İlk zamanlar zordu çocuklarla fakat insan diledikten sonra her şey mümkün. Okullar bitti ve biz Fransa’da bir şirket kurduk, kültürel organizasyonlar yaptık. Ardından aile şirketi olarak üst segmente hitap eden evler ve rezidanslar inşa etmeye başlayınca emlak işine geçiş yaptım. Onlara destek olmak adına eğitimler aldım ve emlak danışmanı oldum. Çok seviyorum bu işi. Paris, Londra, İstanbul ve Bodrum’da yapıyorum” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

129 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde Bulunan 534 Dairenin İskan Problemi Çözülüyor voorgo.com

Bahçekent Konut Yapı Kooperatifi’nde Bulunan 534 Dairenin İskan Problemi Çözülüyor!

Manisa’nın İmar Planları için Toplantı Yapıldı voorgo.com

Manisa’nın İmar Planları için Toplantı Yapıldı