in

Ali Ağaoğlu 4 Bin Kişilik Cami Yaptırdı

Merhum babası için muazzam bir eser ortaya koydu.

Türkiye‘ nin ünlü iş adamlarından biri olan Ali Ağaoğlu gerçekleştirdiği devasa projelerden daha çok lüks arabaları ve özel hayatı ile gündeme geliyordu. Hayırseverliliği ile de tanınmış Ali Ağaoğlu bu özelliğiyle gündem oldu. Ali Ağaoğlu yaptığı hayırlardan bahsetmeyen bir iş adamı olarak tanınıyor. Bugüne kadar birden fazla öğrenciye burs imkanı tanıyan Ali Ağaoğlu sivil toplum kuruluşlarının yardım çalışmalarına da katılıyor.

Ali Ağaoğlu’ nun hayırseverliliğinin son icraatı ise 2013 yılında kaybettiği babası Miktat Ağaoğlu adına bir cami inşa ettirmek oldu. Merhum babası için Maslak 1453′ ün girişine bir cami yaptıran Ali Ağaoğlu bu caminin yapımının tüm ayrıntılarıyla bizzat ilgilendi.

İnşa edilen caminin mimarisinden iç dekorasyonuna kadar her detaya müdahale eden Ali Ağaoğlu babasının adını yaşatmak için albenisi yüksek bir caminin ortaya çıkmasını sağladı. Ali Ağaoğlu babasının adını yıllarca yaşatacak muazzam bir eser ortaya koydu.

1345 metrekare alana sahip 4 bin kişilik caminin müştemilatında, kütüphane, konferans salonu ve lojman gibi yapılar da bulunuyor.

Ne düşünüyorsunuz?

105 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Sigortasında Kapsam Dışında Kalan Hasarlar

İnşaat Malzemelerinde Yerli Üretim