in

Ankapark Tartışması Devam Ediyor

Yetkililer, kamu zararı nedeniyle Ankapark’ın en kısa zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmesi gerektiğini savunuyorlar.

TEDBİR KARARI KALDIRILMADI !

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in projelerinden olan Ankapark, Ankara’da tartışılmaya devam ediliyor. 801 milyon dolarlık bir bütçeyle yapılan Ankapark’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusu ile ilgili belirsizlik yaşanıyor.

ANKAPARK İÇİN MAHKEMEDEN KARAR

Ankapark’ın atıl durumda olması ve gün geçtikçe de kamu zararı oluşmasından dolayı işletmeci firma ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında hukuki süreç başlatılmıştı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankapark’ın sözleşmesinin feshedilmesine karar verilmişti. Ancak işletmeci firma buna karşı dava açmıştı. Bu davada işletmeci, sözleşmenin feshinin iptali talebine olumsuz cevap aldı.

TEDBİR KARARI KALDIRILMADI

İşletmecinin sözleşmenin feshinin iptali yönündeki talebi, Ankara 5. Sulh Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada kabul görmedi. Bu hususta mahkeme Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni haklı bulurken Ankapark’ın tahliyesine dair bulunan tedbir kararını da kaldırmadı. Bu sebeple de Ankapark’ın tahliyesine karar verilemiyor.

ABB İTİRAZ EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Ankapark’ın tahliyesine dair tedbir kararının kaldırılmamasını çelişkili bir durum olarak ifade ediyorlar. Gün geçtikçe kamu zararının meydana geldiğini söyleyen yetkililer bir an önce Ankapark’ın Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmesi gerektiğini savunuyorlar.

Ankapark, Melih Gökçek’in başkan olduğu dönemde yüksek maliyetle turizmi artırmak amacıyla yaptırılmıştı. Bu projenin maliyetinin Ankara Büyükşehir Belediyesi bütçesinden karşılanmasına rağmen Ankara’ya herhangi bir katkısının olmadığı belirtiliyor. Melih Gökçek ise Ankapark ile ilgili olarak yaptığı savunmasında 801 milyon dolarlık bir maliyetin doğru olmadığını iddia ediyor.

Ne düşünüyorsunuz?

87 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Ev Sahiplerinden Fırsat Ticareti

TÜİK Ağustos 2021 Konut Satış Rakamları Açıklandı !