in

Antik Kent Satışa Çıkarıldı !

Bodrum’un en önemli arkeolojik kalıntılarına ev sahipliği yapan 170 dönümlük arazi satışta…

Bodrum’un en önemli arkeolojik kalıntılarına ev sahipliği yapan Antik Pedasa şehri satışa çıkarıldı. Yıllardır kazı yapılan ve her bölgesinden tarih fışkıran antik kentte 170 dönümlük arazi, hissedarları tarafından 35 milyona satışa çıkarıldı.

Leleg Uygarlığının 3 bin yıllık yerleşim yeri olan Pedasa Antik Kenti kalıntılarının bir bölümünü içine alan 170 dönümlük arazi, satışa çıkarıldı.

Bir emlak portalında 5 gün önce verilen ilanla satışa çıkarılan arazi hakkında tanıtım metninde “Bodrum Konacık Pedasa’da 170 dönüm içinde kagir ev var. İçi temiz, oturmaya uygun, evin güneş enerjisi var. Zeytinli tarla olarak geçiyor. 1. Derece sit alanı” ifadeleri kullanıldı.

Athena Tapınağı başta olmak suretiyle, karakol binası, sur duvarları, nekropol ve yerleşim yerlerine ait tarihi yapı kalıntılarının bulunduğu 3 bin yıllık Pedasa Antik Kentinde 13 yıldır aralıklarla kazı çalışmaları yapılıyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı ve Pedasa Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler öncülüğünde, öğretim görevlileri ve öğrencilerden oluşan 20 kişilik ekiple geçen yıl bölgede kazı yapılmıştı.

Ne düşünüyorsunuz?

113 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Arsa Yatırımı İçin Sektörde Yaşanan Son Durum

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan Sıfır Konut Kredisi