in

Arsa ve Arazi Fiyatları Rekor Seviyelerde Artış Gösterdi

Bahçeli müstakil evler yoğun bir şekilde talep görüyor…

Pandemi nedeniyle vatandaş müstakil konut arayışına girerken bilhassa büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar merkezden uzak yerlerdeki arsa ve arazilere yoğun ilgi gösterdi. Yaşanan yüksek talep sonrasında arsa ve arazi fiyatları rekor seviyelerde yükseldi, yatırımcısının yüzünü güldürdü.

Yüksek ısıtma giderleri ve bakım maliyetleri sebebi ile geçmiş dönemlerde rağbet görmeyen bahçeli müstakil evler pandemi dönemi ile birlikte yoğun bir şekilde talep görmeye başladı. Hatta çoğu kişi hobi bahçesi ve kendi hayalindeki evini yapmak için arsa ve arazi aramaya başlamıştı. Bir anda artan yoğun talep sonrasında ise arsa ve arazi fiyatlarında yükseliş yaşandı.

BAZI ŞEHİRLERDE ARSA FİYATLARI REKOR SEVİYELERDE ARTIŞ GÖSTERDİ

Türkiye’de bazı bölgelerde arsa fiyatları yüzde 47, arazi fiyatları ise yüzde 30 oranında yükseldi. İmarlı arsa fiyatları en çok Antalya, İstanbul ve Ankara’da, arazi fiyatları ise en çok Ankara, Antalya ve İzmir illerinde artış gösterdi.

İmarlı arsa fiyatları son 1 senelik zaman dilimi içerisinde Ankara’da yüzde 28 oranında, Antalya’da yüzde 37 oranında ve İstanbul’da yüzde 47 oranında arttı. İstanbul’da yaşanan artışın sonrasında metrekare satış fiyatı İstanbul’da 996 Lira, Antalya’da 627 Lira ve Ankara’da ise 360 Lira seviyesine yükseldi.

Arazi fiyatları ise son 1 senede Antalya’da yüzde 30 oranında, İzmir’de yüzde 28 oranında ve Ankara’da ise yüzde 24 oranında artış gösterdi.

Ne düşünüyorsunuz?

152 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Hasankeyf’e Kent Meydanı Yapılıyor !

Yatırımcılar İstanbul’a Yöneldi !