in

Barış Manço Parkı’nın Arazisinin Satışı Reddedildi !

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Emlak Müdürlüğünün Eyüpsultan’daki Barış Manço Parkı arazisinin satışını ihtiva eden teklifini oy birliğiyle reddetti.

Eyüpsultan Akşemsettin Mahallesi’ndeki Barış Manço Parkı’nın arazisinin satılmasına dair İBB Emlak Müdürlüğünün teklifi meclis gündemine geldi.

Oylama öncesi konuşan AK Partili Eyüpsultan Meclis Üyesi Ahmet Hamdi Gürbüz, İBB’nin parkı satmaya çalıştığını belirterek, mahalle halkının günlerdir nöbet tuttuğunu ifade etti.

Bölgede çocukların oynayacağı başka bir park bulunmadığını kaydeden Gürbüz, “CHP seçmeni arkadaşlar da parkları yıkılmasın diye 10 gündür nöbet tutuyor. Orada siyaset yapan tüm arkadaşlar tepki gösterdikten sonra İBB geri adım attı. İBB diyor ki ‘parkın içerisinde imarlı alan var’. 20 yıldır var o imar durumu ancak niye bir şey yapılmadı ? Çünkü orada bir park var ve dokunulmadı. Daire başkanlığı nereyi sattığını bilmiyor. Barış Manço Parkı, 7’den 77’ye tüm insanların nefes aldığı, mutlu olduğu bu park satılacaktı” şeklinde konuştu.

İBB’nin daha önce Yeşilpınar’daki Gençlik Parkı’nı yıktığını ve Eyüpsultan Belediyesine tahsisli Osmanlı Parkı’ndaki çalışmaları engellediğini belirten Gürbüz, “Eyüpsultan’da İBB yönetiminin parklar ile ilgili takıntısı var. Ne istiyorsunuz Eyüpsultan’ın parklarından ? 3-4 tane parkımız var ve onları da almaya çalışıyorsunuz” dedi.

CHP’li Eyüpsultan Meclis Üyesi Ali Haydar İşkar, parkın imar planlarında konut alanı olarak görüldüğünü belirterek, müdürlükle yaptığı görüşmede kararın sehven gönderildiğinin kendisine bildirildiğini ifade etti.

Alanın park olarak kalacağını ifade eden İşkar, CHP olarak kendilerinin de teklifi reddederek Akşemsettin’de hizmet kalitesinin artması için çalışacaklarını kaydetti.

Konuşmaların sonrasında Emlak Müdürlüğünün park arazisinin satışını ihtiva eden teklifi, komisyon görüşü doğrultusunda meclisteki tüm partilerin oy birliğiyle reddedildi.

TAŞINMAZ SATIŞ TALEPLERİNE CHP DE KARŞI ÇIKTI

İBB Emlak Müdürlüğünün Eyüpsultan’daki taşınmazların satışına dair teklifleri de mecliste görüşüldü.

Komisyon, taşınmazların kentsel dönüşüm ve riskli yapıların tasfiyesinde değerlendirilmesi yönünde görüş açıkladı.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, parti olarak 3 maddede belirtilen taşınmazların satış talebine kendilerinin de ret oyu vereceğini belirtti.

Emlak Müdürlüğünün satış talepleri mecliste oy birliğiyle reddedildi.

Ne düşünüyorsunuz?

106 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Adana’da 7 Adet Arsa İhaleyle Satışa Çıkarıldı !

Ev Dekorasyonunda Kolonyal Stil