in

Bizimkiler’in Dairesi Satılıyor !

Türk televizyon tarihinin belki de en ünlü apartmanında Almancıların yaşadığı daire satışta…

Türk televizyon tarihinin belki de en ünlü apartmanı… 30 – 35 yaşın üzerindeki hemen herkes aşina. Bizimkiler dizisinin çekildiği, her bölümde seyircilerin de kapının önünde buluştuğu o binada ‘Almancıların’ yaşadığı daire satılık !

Apartmanın yöneticisi Sabri Bey’in hemen üst katındaki bu daire, aslında aylardır satışta olsa da, binanın 40 yaşına merdiven dayaması nedeniyle henüz alıcı bulamadı.

İstanbul Kozyatağı Marmara Caddesi üzerindeki binada bulunan daireyi görmek isteyenler bile yalnızca fotoğraf çektirmekle yetiniyor. Öyle ki daha önce 640 bin liradan satışı çıkan dairenin fiyatı 560 bin liraya kadar düştü.

1989 yılından 2002 yılına kadar kesintisiz yayımlanan dizi gönüllerde öyle taht kurdu ki, hala sıklıkla anılır; bir gün tekrar izlemek için vakit kollanır. İşte bu sadık kitle, bugünlerde en fazla satılık daireyi konuşuyor. Sosyal medya hesaplarından paylaşılan ilana dair yüzlerce yorum yapılıyor.

Dönüşüm Yaşı Geldi

Bu ünlü apartman aslında diziden çok yaş aldı. Bu kapsamda ilerleyen dönemde kentsel dönüşüm kapsamına alınması muhtemel. Dolayısıyla iç yapısı da son derece eski olan dairenin alıcısı çıkmış değil.

Satışa çıkaran emlak bürosu, bu masraflar sebebiyle daha düşük fiyatlar teklif edildiğini belirtiyor. Alıcı adayları ise genelde bölgeyi bilenlerden oluşuyor. Dışarıdan ise, ‘Sabri Bey’ ve ailesinin yaşadığı o meşhur balkonlu yüksek giriş dairenin balkonunun PVC kaplama ile kapatılması ilk göze çarpan ayrıntı oluyor.

Kimler yoktu ki…

Ailemizden biri gibi olan birçok karakter Bizimkiler dizisi vasıtasıyla her hafta evlere konuk oldu. Bunlar arasında ‘Kapıcı Cafer’ ile Ercan Yazgan, ‘Sabri Bey’ ile Mehmet Akan ve eşi ‘Ayla Hanım’ rolüyle Meral Çetinkaya her daim tartışmalarıyla bizi sürükledi.

‘Baykuş Cemil’ ile Uğurtan Sayıner, ‘Katil Yavuz Bey’ ile Aykut Oray, ‘Tak Tak Sedat’ ile Salih Kalyon’un apartman önü atışmaları bir klasikti. ‘Almancıların oğlu Halis’ ile Ali Uyandıran ve babası ‘Davut Usta’ rolündeki Selçuk Uluergüven ile köpekleri ‘Abadi’yi izlemek hep çok eğlenceliydi.

Ne düşünüyorsunuz?

162 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konut Hesabı Hangi Bankalardan Açılır ?

Özelleştirme İdaresi 31 Gayrimenkulü Satışa Çıkardı