in

Bodrum’un Ekonomisi Dört Mevsime Yayılacak

Dünyaca Ünlü Markalar Bodrum’a Yatırım Hazırlığında !

Türkiye’de son dönemde gayrimenkul yatırımlarının lideri olan Bodrum’a önümüzdeki süreçte yeni firmaların yatırım hazırlığı yapmaya başladığını söyleyen Gayrimenkul PR, Gayrimenkul sektörünü tetiklediği yatırım ortamının diğer sektörlere de olumlu etki yaratacağını öne sürdü.

Dünyaca ünlü markaların Bodrum’a yatırım hazırlığında olduğunu söyleyen Gayrimenkul PR, ‘Dünyada lüks tüketimin liderlerinden olan Bodrum, gayrimenkul sektörü başta olmak suretiyle turizm alanında alternatif projelerle öne çıkmaya hazırlanıyor. Bölgenin finansal kabiliyetleri artacak, Bodrum’un ekonomisi dört mevsime yayılacak’ açıklamasında bulundu.

Evden çalışma modelinin kalıcı olacağı beklentilerinden kaynaklı birçok sektör dijitalleşmeye başladı. Eğitim görmek için binaya alışveriş yapmak için AVM’ye ve iş yapmak için standart bir ofise ihtiyaç olmadığı görüldü. İnsanlar aynı işleri farklı yöntemlerle yapabiliyorlar. İş hayatında değişen düzenden kaynaklı doğa ve denizle iç içe olan yerleşim alanları rağbet görmeye başladı. Bodrum’un doğal varlıklarını koruyup geliştirdiği ilçenin ekonomik potansiyeli daha da artacak.

Geçen yıl Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında 1.219 konutun satıldığı Bodrum’da bu sene aynı dönemde yüzde 83,1 artışla 2 Bin 232’ye yükseldi. Üstelik artık Bodrum’da Güvercinlik, Dörtepe, Meşelik, Güllük gibi adını çok duymadığımız bölgeler de tercih edilmeye başlandı. Merkeze uzak fakat ulaşımın kolay olduğu bu bölgelerde insanlar arsa alarak konut yapmayı düşünüyorlar. Bazıları da prefabrik yapılar ile bu yılı geçirmek istiyor.

Bodrum Yeni Projelerle Kalkınacak

Daire fiyatları, her şey dahil hizmetlerin verildiği rezidans projelerinde 750.000 Euro’dan başlıyor, 9 Milyon Euro’ya kadar yükseliyor. 2+1, 1+1, deniz manzaralı evim olsun diyenlerin de 1 Milyon TL’yi gözden çıkarması gerekiyor. Kiralık konutlarda ise 2+1 konutlar için ücretler 2500 TL’den başlıyor. Bu ücret eşyalı konutlarda iki katı. Ayrıca konutun imkanlarına göre 70 Bin TL’ye kadar kiralık daireler yer alıyor.

Ne düşünüyorsunuz?

125 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mall Of İstanbul AVM’yi ipotek ettirdi.

8. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi