in

Kındılçeşme Sahil Projesinde Son Durum

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’e ayrı bir renk katacak olan Kındılçeşme sahil projesinde çalışmalar devam ediyor.

Kemer’e yeni bir soluk katacak olan proje, vatandaşların ve ilçeye gelen misafirlerin ilgisini çekecek ve insanların tüm aktivitelerini yapabilmelerine olanak sağlayacak.

Yeni Mahalle Kındıl mevkiinde bulunan ve mülkiyeti hazineye ait taşınmazların da içerisinde bulunduğu alandaki çalışmalar kapsamında yürüyüş yolları yapılıyor. Kemer’in değerine değer katacak olan ve ilçeye gelen misafirler tarafından da çok beğenileceği düşünülen proje, Konyaaltı sahil projesinin bir diğer sürümü niteliğinde olacak. İçerisinde, yeşil alanlar, yürüyüş yolları, bisiklet yolu, koşu yolu, sosyal donatılar, otopark, spor alanlarının da yer alacağı projenin yaz sezonuna yetiştirilmesi planlanıyor.

Proje hakkında açıklama yapan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Söz konusu alanda 6.12.2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca onaylanmış olan imar planında kıyı kenar çizgisinden itibaren ilk 50 metrede park alanında kalan hazine adına kayıtlı yaklaşık 45000 metrekare alanda, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanlığı-Doğu Antalya Emlak Müdürlüğünden alınan ön izin kapsamında halkın hizmetine sunmak için çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Şu anda herhangi bir problem yok. Yapılan düzenleme 3621 sayılı Kıyı Kanunu ve Yönetmeliği kapsamında onaylanan ilk 50 metredeki park alanı 5393 sayılı Belediye kanununun bize vermiş olduğu yetkiye dayanarak çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

Kemer’in marka değerini yükseltecek bir proje olduğuna dikkati çeken Başkan Topaloğlu, “Buraya gelen vatandaşlarımız ve misafirlerimiz çok memnun kalacak. İstedikleri şekilde vakit geçirebileceği bir alan olacak. Dedikodulara kulak asmadan halkımıza en uygun şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Kemer halkı bize güvenmeye devam etsin” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

111 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Kamuda Yeni Dönem !

Özelleştirmelerden 22 Milyon Dolar Gelir Elde Edildi