in

KKTC’de Son Bir Yılda En Çok Değerlenen Bölgeler

İskele, son 1 yıl içerisinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatlarında yüzde 61,6 oranındaki artışla en fazla değerlenen bölge oldu.

Temmuz 2021 Emlak Endeksi’ne göre K.K.T.C genelinde İskele, son 1 yıl içerisinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatlarında yüzde 61,6 oranındaki artışla en fazla değerlenen bölge oldu. Söz konusu bölgeyi sırayla Güzelyurt, Girne, Lefkoşa ve Gazimağusa takip etti.

İskele-Merkez ilçe sıralamasında başta yer aldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelinde Temmuz ayı rakamlarından oluşan endeks verilerine göre son 1 yılın ilçe bazındaki satılık konut fiyat artışlarında yüzde 53,1 ile İskele-Merkez başta geldi. İskele Merkez’i Girne’nin Esentepe ve Beylerbeyi, Lefkoşa’nın Gönyeli ve yine Girne’nin Aşağı Girne bölgeleri takip etti.

Kiralık konutlarda Girne ilk sırada …

Girne, kiralık konut piyasasında son 1 yıl içinde ortalama metrekare fiyatı en fazla artan bölge oldu. Yüzde 21,2 oranında fiyat artışının gözlemlendiği Girne’yi yüzde 23,6 ile Lefkoşa takip etti.

Kiralık konutta Girne’nin ilçeleri öne çıktı.

Son 1 yıl içinde kiralık konutların ortalama metrekare fiyatlarının ilçe bazındaki artışlarına baktığımızda Aşağı Girne 6,4 ile ilk başta yer alırken yine Girne’de Alsancak ve Zeytinlik kiralık konutta en fazla değerlenen ilçeler olarak sıralamada yer aldı.

Ne düşünüyorsunuz?

127 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Engelliler İçin Toki’den Daire Satışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ’ye Yetki Verdi !