in

Kuruluşun Adı ‘Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği’ Olarak Değişti

geçen yıl yönetim kurulu kararı ile GYODER Başkanlığı’nı üstlenen Mehmet Kalyoncu oy birliği ile tekrar başkan seçildi.

Gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, 21’inci Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı genel kurulda, geçen yıl yönetim kurulu kararı ile GYODER Başkanlığı’nı üstlenen Mehmet Kalyoncu oy birliğiyle tekrar başkan seçildi.

Kalyoncu, ‘Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’ olan adlarını ‘Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği’ olarak değiştirdiklerini açıkladı. Pandeminin de etkisiyle gayrimenkul sektörünü çok dinamik ve farklı bir dönemin beklediğini söyleyen Mehmet Kalyoncu, “Bundan sonra birçok yenilik hayatımızı, ekonomimizi, sektörümüzü hatta bireysel alışkanlıklarımızı etkileyecek. GYODER olarak, hep birlikte sektörümüzü bu yeni dünyaya hazırlamak zorundayız. Yenilikleri kaçırma, geride kalma lüksümüz yok” dedi. Sektör olarak tabiata saygılı, teknolojinin en güncel imkanlarından yararlanan ve iyi geliştirilmiş projeler üretme motivasyonuyla hareket edilmesi gerektiğinin önemini vurgulayan Kalyoncu, “Ürettiğimiz her bir projenin, çaktığımız her bir çivinin şehirlerimize bir iz bıraktığının bilincinde olunmalı” şeklinde konuştu.

Uluslararası gayrimenkul fuarı MIPIM 2022’de İstanbul çadırı kuracaklarının bilgisini paylaşan Kalyoncu, “Yurtdışında Türk gayrimenkul piyasasının daha etkili temsil edilmesi için bugüne kadar uzun yıllardan beri İstanbul Ticaret Odası himayesinde yürüyen MIPIM’de ülkemizi en uygun şekilde temsil etme görevini GYODER olarak üstlendik. Bu doğrultuda MIPIM’de İstanbul çadırının GYODER öncülüğünde kurulması adına gereken çalışmaları başlattık. Çok iyi hazırlanarak Türkiye gayrimenkul sektörü adına çok etkili bir fuar geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜMENİN LOKOMOTİFİ

GYODER’in uzun yıllardan beri gayrimenkul sektörünün gelişimine öncülük eden kuruluşların başında geldiğini vurgulayan Bakan Murat Kurum, “Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de inşaat sektörü ekonomik büyümenin lokomotifi olma özelliğini taşıyor, taşımaya da devam edecek. Dünyanın en büyük 250 müteahhidi listesinde Türkiye, Çin’den sonra 44 müteahhidimizle ikinci, Amerika ise üçüncü sırada bulunuyor. Bu anlamda yapı sektörümüz dünya genelinde başarılarıyla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Türkiye’de inşaat sektörü yaklaşık 2 milyon şahsa istihdam sağlıyor. Aileleriyle beraber baktığımızda toplam 8 milyon kişi ediyor ki bu da nüfusumuzun neredeyse yüzde 10’un inşaat sektöründen geçimini sağladığını gösteriyor. Tüm bunlara bağlı olarak gayrimenkul ve yapı sektörünün önemi gün geçtikçe daha da artıyor. Bugün bu değeri en yüksek noktaya taşıma ve söz sahibi yapma noktasında GYODER çok büyük bir rol oynamaktadır” ifadelerini kullandı.

Ne düşünüyorsunuz?

97 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

16 İlde Bulunan 144 Arsa İçin Satış İlanı Yayımlandı !

Vakıfbank Konut Satış İlanlarını Güncelledi