in

Las Vegas’ta ‘Çim’ Yasağı…

Kuraklıkla mücadele için düzenleme geliyor, Las Vegas şehrinde yetkililer, üzerinde kimsenin yürümediği dekoratif çimlerin yasaklanmasını istedi.

ABD’nin Las Vegas şehrinde dikkat çeken bir talep dile getirildi.

New York Post’un haberine göre, Güney Nevada Sular İdaresi yönetim kurulu, dekoratif çimlerin yasaklanması için Nevada eyalet yasama meclisine dilekçe verdi.

KİLOMETRELERCE ‘İŞLEVSİZ ÇİMLER’

Çimlerin, kaktüs gibi kuraklığa dayanıklı peyzaj düzenlemesine göre 4 kat daha çok su gerektirdiğini kaydeden yönetim kurulu, Las Vegas’ta üzerinde kimsenin yürümediği yaklaşık 21 kilometre karelik ‘işlevsiz çim’ olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Tamamen ‘kozmetik’ olarak değerlendirilen yeşilliklerin ortadan kaldırılmasının, her gün kişi başına yaklaşık 53 litre su tasarrufu sağlayacağını söyleyen yönetim kurulu, süs çimlerinin yasaklanmasını talep etti.

“AYAK BASAN TEK İNSAN…”

Clark County bölgesi yetkililerinden Justin Jones, yaptığı açıklamada “Bir kara yolu sisteminin ortasındaki çimlere ayak basan tek insan, çimleri kesen insandır” dedi.

Çöl bölgesindeki sınırlı su kaynağı sebebiyle otların süs olarak kullanılmasına tepki gösteren Jones, ev sahiplerine, teklif ettikleri mevzuatın bahçelerini hedef almayacağına dair güvence verdi.

Ne düşünüyorsunuz?

139 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Cambridge Sürdürülebilirlik Komisyonu : “Dünyanın En Zenginleri Hayatlarını Değiştirmeli”

Narlıdere Belediyesi Tazminat Ödeyecek