in

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Yeni Bir Projeyi Hayata Geçiriyor

55 dekar arazide Tarım Kampüsü kurulacak.

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarsus’ta yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İlçede kurulacak Tarsus Tarım Kampüsünde, bölgeye özgü zeytin, harnup, asma gibi ürünlerle endemik bitkilerin üretimi gerçekleştirilecek.

Mersin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarsus’a bir proje daha kazandırıyor. İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Tarsus ilçesi Sayköy Mahallesinde Milli Emlak Müdürlüğü tarafından tahsis edilen 55 dekar arazide Tarsus Tarım Kampüsü kurulacak.

İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Can ve Tarsus İlçe Müdürü Hayri Erdoğan ile birlikte kampüsün kurulacağı arazide incelemelerde bulunarak, projeye start verdi.

Arif Abalı, proje ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Öncelikle arazinin 19 dekarlık kısmında kurulacak fidan üretim tesisinde, bölgede ihtiyaç duyulan zeytin (sarıulak), harnup ve asma anacı gibi ürünlerin yanı sıra endemik bitkilerin de üretimini planlıyoruz. Hazırladığımız proje ile erken uyarı sistemi, bağda entegre üretim gibi sistemler ile bölge bağcılığının gelişmesi için demonstrasyon çalışmaları da planlıyoruz. Projenin en kısa zamanda hayata geçmesi için hazırlıklara başladık. Tarsuslu üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Ne düşünüyorsunuz?

88 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mera Yönetmeliği’nde Yeni Düzenleme

Çeşme’de Rumlardan Kalan Otel Restore Edilecek