in

Millet Bahçesi Projeleri Tüm Hızı İle Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum millet bahçesi projeleri ile ilgili açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı seçim döneminde duyurulan millet bahçesi projeleri tüm hızı ile devam ediyor. İlk olarak yıkılan ve diğer yere taşınan stadyumların yerine yapılacağı duyurulan millet bahçeleri ile ilgili sonrasında verilen karar kapsamında her ile en az 1 millet bahçesi yapılması kararı alınmıştı.

Türkiye’de Kaç Millet Bahçesi Var ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili Kırşehir ziyareti kapsamında açıklamada bulundu. “Şu anda Türkiye’de devam eden 292 millet bahçesi projemiz var. 42 tanesini tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bugün de gerek Kırşehir merkezde, gerek Kaman gerekse Mucur ilçemizde millet bahçesi yapma kararları aldık. Amacımız Kırşehir’i güçlü Kırşehir haline getirecek adımları atmaktır. Bu çerçevede yerel yönetimlerimizle, vatandaşlarımızla birlikte olmak suretiyle bu projeleri yürütüyoruz. İller Bankası Genel Müdürlüğümüz eliyle de son 9 yılda yerel yönetimlerimize toplamda 11 milyar 775 milyon lira kaynak sağladık. Kırşehir’imizde bu anlamda 139 projeye desteğimiz oldu. Bu projeleri vatandaşımızın hizmetine sunduk.” açıklaması ile merak edilen problemin cevabını vermiş oldu.

Her şehre en az 1 millet bahçesi yapılacağını söyleyen Bakan Murat Kurum bunlardan 42 tanesinin tamamlanarak hizmetine sunulduğunu ifade etti. Alınan karar kapsamında millet bahçesi projelerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) içeriğinde yapılacağı duyurulmuştu. TOKİ millet bahçesi projeleri için bir yandan ihalesi tamamlanan projelerin inşaatlarını sürdürmeye devam ederken bir yandan da yeni ihalelere devam ediyor.

Ne düşünüyorsunuz?

251 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Konya’da 41 Adet Arsa İhalesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan Mahallelere Yeni Bakış Açısı