in

Ortahisar Belediyesi’nden Afet Bölgesine Destek

Trabzon’un Ortahisar İlçe Belediyesi aşırı yağışlar sonucu sel ve heyelan felaketi yaşayan Rize ve Artvin illerinde yapılan çalışmalara destek verdi.

Trabzon’un Ortahisar İlçe Belediyesi, Rize ve Artvin illerinde yapılan çalışmalara destek olmak için 25 kişilik ekiple, 5 arazöz gönderdi. Ekip, yerleşim bölgelerine selle beraber gelen çamurun sokak ve meydanlardan temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Gönderilen ekip bilhassa sel ve heyelan sebebiyle işyeri ve konutlara dolan çamur ve balçığı temizliyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yaşanan doğal afetlerde yaraların sarılması için yerel yönetimlerin işbirliği ve dayanışmasının oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Gönderilen ekibin yerleşim bölgelerindeki ev ve işyerlerinin çamurdan temizlenmesi için çalışmalarını yoğunlaştırdığını söyleyen Başkan Genç, “Maalesef, bölgemizdeki iklim şartlarından ve jeolojik yapıdan dolayı doğal afetler yaşıyoruz. Ben ilk önce yaşanan sel ve heyelan sebebiyle yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına da başsağlığı dileklerimizi iletiyorum. Yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Bölgemizin doğası gereği bu tür felaketler maalesef bizim Trabzonumuzda da Ortahisarımızda da yaşanıyor. Bu anlamda yerel yönetimlerin işbirliği, yardımlaşma ve dayanışması oldukça önemli. Zaten devletimiz yaraların sarılması için gerekli çalışmaları ve projeleri sürdürüyor. Biz de Ortahisar Belediyesi olarak hem Rize‘nin Güneysu ve Çayeli hem de Artvin Arhavi’de yaşanan afetten dolayı meydana gelen heyelan sonucu yaraları sarmak için devreye girdik. Özellikle yerleşim bölgelerinde oluşan yoğun çamur ve balçığın temizlenmesi noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sokak, cadde ve meydanların çamurdan temizlenerek yıkanması ve eski haline getirilmesi için gayretli bir şekilde mücadele ediyorlar. Ev ve işyerlerine dolan çamur yığınlarının temizlenmesi için de planlı ve uygulamalı bir şekilde diğer kamu kurumlarıyla koordineli olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz, oluşan yaraları hep beraber sarıyoruz” şeklinde konuştu.

Ne düşünüyorsunuz?

81 points
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

Mersin Akdeniz Kentsel Dönüşüm Projesi Ağustos’ta İhaleye Çıkıyor

Kentsel Dönüşüm İçin 250 Milyon Dolar Kredi Başvurusu Yapıldı !